Į Pradžią Prisimenant Stasį Krasauską

Prisimenant Stasį Krasauską

2019-12-23

Į prieššventinį susitikimą buvo susibūrę TAU knygų bičiulių grupės „Beržė“ nariai. Jie Janinos Kaučikienės ir Alfonsės Stripeikienės sukurtomis žiemos puokštėmis pasveikino bibliotekos darbuotojus su šv. Kalėdomis. Už ryškų indėlį į „Beržės“ veiklą, pastangas ją įvairinti, padaryti kuo įdomesnę, turiningesnę padėkota aktyviausioms narėms Danguolei Dabašinskienei, Olei Gakštienei, Zofijai Krikštanienei, Alfonsei Stripeikienei. Su gimtadieniu pasveikinta Stasė Kilbauskienė.

 

Šis užsiėmimas buvo skirtas paminėti Lietuvos dailininko grafiko Stasio Krasausko 90-ąsias gimimo metines. Zenona Zakienė apie jį parengė pranešimą. Juo priminė šios iškilios asmenybės biografiją, gyvenimo ir kūrybos svarbiausius momentus, interesų platumą, asmenybės bruožus, pomėgius.

Apie Stasio Krasausko talentą, jo kūrybos savitumą kalbėjo Alfonsė Stripeikienė. Pati būdama menininkė, ji sugebėjo senjorams išaiškinti visas grafikos technikos plonybes. Akcentavo, kad

S. Krasausko grafikoje nėra šaltų tonų, pesimizmo, nusivylimo ar niūrios vienatvės,  kad ji teigia gyvenimą ir yra skaidri kaip kristalas. Pranešėja apibūdino ir kitus šio dailininko talentus: puikiai dainavo, dėstė universitete. „Dievas jį gausiai apdovanojo, tačiau pagailėjo gyvenimo trukmės“, – sakė A. Stripeikienė apie 1977 m. mirusį iškilų dailininką.

Užsiėmimo metu veikė bibliotekos parengta literatūros apie Stasį Krasauską paroda.

Gražina Jurėnienė, knygos bičiulių narė

Autorės nuotraukoje – „Beržė“ prieššventiniame užsiėmime. Kalba Janina Kaučikienė