Į Pradžią Įvertinti nauji bibliotekos projektai

Įvertinti nauji bibliotekos projektai

2020-08-26

Radviliškio viešoji biblioteka pokarantininiu laikotarpiu savo naujiems projektams laimėjo šalies  konkursus dėl finansavimo.

Lietuvos kultūros taryba finansuoja projektą „Virtualus turas „Radviliškio krašto Etnokultūros keliu“ (vadovė – Radviliškio turizmo informacijos centro kultūrinės veiklos vadybininkė Lidija Bimbirienė), kuris padės giliau pažinti savąją kultūrą, jos reiškinių įvairovę, puoselėti etninės kultūros vertybes. Tai įgyvendinant internetinėje platformoje bus sukurtas interaktyvus, grafinis Radviliškio rajono žemėlapis. Jame etnokultūrinius centrus vaizduojantys aktyvūs taškai nukreips lankytoją į virtualias parodas, pristatomuosius vykdomų edukacijų filmukus bei tekstinę ir garsinę informaciją apie įstaigą. 360 laipsnių fotografijų pagalba įamžinta ekspozicija suteiks galimybę netiesiogiai apsilankyti Kleboniškių kaimo buities muziejuje, Skėmių „Traktieriuje“, Šiaulėnų krašto muziejuje, apžiūrėti Radviliškio krašto tautodailininkų, amatininkų darbus. Turas bus parengtas  lietuvių-anglų kalbomis.

Lietuvos kultūros taryba dalinai finansuoja ir Bibliotekininkų draugijos Radviliškio  skyriaus parengtą projektą „Virtualių parodų ciklas „Įsimenantys atradimai: Radviliškiečių dailininkų profesionali kūryba“ (vadovė – šio skyriaus narė Jolanta Kvedarienė). Projekto tikslas – užmegzti  dalykinio bendradarbiavimo ryšius su kraštiečiais dailininkais, suregistruoti, nufotografuoti jų darbus, sukurti  virtualias parodas. Pastarosios bus pristatytos kraštiečių sambūryje, o vėliau nuolat demonstruojamos  Radviliškio miesto ir rajono bendruomenei bei  atvykstantiems svečiams. Dailininkų darbus fotografuos ir virtualias parodas kurs kraštietė, Lietuvos fotomenininkų sąjungos ir Kinematografininkų sąjungos narė, fotomenininkė, kino operatorė Kristina Sereikaitė.

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija