Į Pradžią Pilietinė iniciatyva jungianti įstaigas

Pilietinė iniciatyva jungianti įstaigas

2022-01-07

Kiekvieną Sausio 13-ąją prisimename, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinę agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę. Minėdama šią dieną, Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka tradiciškai jungsis prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir sausio 13 d. 8.00 val. savo languose dešimčiai minučių įžiebs žvakeles.

IMG 20220104 160726 kompozicija

2022 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyks jau penkioliktą kartą. Pasak organizatorių, kasmet minėjimas įgauna naują, ypatingą prasmę perduodamas žinią jaunajai kartai apie tuometinius tragiškus įvykius, pakeitusius Lietuvos likimą. Iniciatyvą organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Daugiau informacijos apie šią iniciatyvą ankstesniais metais: www.komisija.lt

Taip pat šiai atmintinai datai paminėti Radviliškio viešosios bibliotekos (3 a.) koridoriuje jau veikia leidinių paroda „Atmintyje Jie mums gyvi...“.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos