Į Pradžią Įteikta Jono Marcinkevičiaus literatūrinė premija

Įteikta Jono Marcinkevičiaus literatūrinė premija

2022-08-01

Kaip ir kasmet, šiais metais Radviliškio rajono savivaldybė ir jos Viešoji biblioteka skelbė konkursą Jono Marcinkevičiaus literatūrinei premijai laimėti. Šįkart literatūrinė premija buvo įteikta kraštiečiui literatui, publicistui, kraštotyrininkui Aleksandrui Šidlauskui už eseistinę apysaką  „Aš – Buračėlis“. Šis apdovanojimas skiriamas už geriausią prozos knygą – taip radviliškiečiai pagerbia iš šio miesto kilusio rašytojo, žurnalisto bei dramaturgo Jono Marcinkevičiaus atminimą ir prisideda prie šalies literatūros populiarinimo. Pretendentus premijai gauti turi teisę siūlyti visuomeninės organizacijos, leidyklos, kūrybinės sąjungos ir susivienijimai, literatų klubai, knygų skaitytojai, patys autoriai. Šiais metais premijos nominacijai buvo pateiktas vienintelis kūrinys, todėl vertinimo komisijai nebuvo sunku apsispręsti dėl šios premijos teikimo.

IMG 6195 IMG 6197 IMG 20220729 150212

IMG 20220729 153145 IMG 20220729 160619

Konkurse dalyvauja tik kraštiečiai autoriai arba autoriai, išleidę prozos knygas Radviliškio krašto tematika. Premijos laimėtoją renka Radviliškio viešosios bibliotekos direktoriaus  įsakymu patvirtinta vertinimo komisija. Premiją jau yra gavę šie rašytojai: Rimantas Vanagas už knygą „Žmonės mylėjo žmones“ , Laura Sintija Černiauskaitė už knygą „Artumo jausmas“ , Ema Mikulėnaitė už knygą „Tu man papasakok“ , Ramūnas Kasparavičius už knygą „Visų gražiausia“ , Juozas Jasaitis už knygą „Per sutemas“ , Alvydas Šlepikas už knygą „Mano vardas Marytė“, Vladas Kalvaitis už knygą „Sustiprinto režimo barakas“, Birutė Jonuškaitė už knygą „Baltų užtrauktukų tango“, bei knygos „Prie Šušvės ir Žadikės. Pašušvio parapija“ sudarytoja Vida Povilaitytė-Kazlauskienė (po mirties).

Susirinkusius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Krikščiūnas. Jis įteikė premiją ir laureato pažymėjimą rašytojui A. Šidlauskui.

Aleksandras Šidlauskas – vienas iš Radviliškio viešosios bibliotekos leidžiamo kultūros ir istorijos žurnalo „Radviliškio kraštas“ iniciatorių, aktyvus redkolegijos narys, dažnas žurnalo straipsnių bendraautoris ir pagalbininkas, mūsų bibliotekos ir rajono literatų klubo „Jonvabalis“ bičiulis. 2007 m. jam suteiktas Radviliškio viešosios bibliotekos Šviesuolio vardas.  A. Šidlauskas  buvo išrinktas Vilniaus radviliškėnų bendrijos tarybos pirmininku, iki šios tebėra gana aktyvus šios bendrijos narys. Yra sukaupęs ir Viešosios bibliotekos fondams perdavęs vertingos medžiagos apie įvairias Radviliškio krašto vietoves, kalbą, objektus, istorinius įvykius, asmenybes. Nuolat palaiko ryšius su gimtuoju kraštu.

Renginio metu buvo skaitomos ištraukos iš premijos laureato knygos „Aš – Buračėlis“. Knygos turinį išsamiai aptarė Radviliškio rajono literatų klubo „Jonvabalis“ narė  – viena  iš  konkurso vertinimo komisijos narių – Dalia Šalengienė.

Viešosios bibliotekos renginio lankytojams muzikinius kūrinius dovanojo Grinkiškio kultūros namų duetas, vadovė Virginija Šepronienė. Muzikantai dainavo A. Šidlausko kurtas dainas. Kaip sakė autorius, kraštiečiai „pataikė“ tiesiai į širdį.

Visiems susirinkusiems į Jono Marcinkevičiaus literatūrinės premijos teikimo šventę dėkojo Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkienė. Šilčiausius linkėjimus ir nuostabias gėles premijos laureatui perdavė Radviliškio tėviškėnų bendrijos pirmininkė Aldona Januševičienė.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos