Knygnešio dienos minėjimas ir Knygų namelio atidarymas Baisogaloje

2019-03-19

Kovo 15 dieną Baisogalos kultūros centras, miestelio biblioteka pakvietė baisogaliečius paminėti Knygnešio dieną. Prie paminklo, skirto knygnešiams ir kraštiečiui knygnešiui Juozai Zaukai,  rinkosi Baisogalos mokyklos-darželio moksleiviai, gimnazistai ir kiti svečiai, neabejingi knygai bei istorijai.  Renginį pradėjo Baisogalos kultūros centro renginių organizatorė Vilija Kaščionienė. Apie knygnešius ir kraštietį, knygnešį Juozą Zauką kalbėjo bibliotekininkės Alvyda Žižniauskienė ir Viktorija Golcienė. Kartu su knygnešio J. Zaukos giminaite, Aldona Štankeliene, prie paminklo buvo uždegtos žvakelės, dėkojama paminklo autoriui Edvardui Bielokopitovui.

21 (10) 22 (7)

Nijolės Koskienės knygos „Špylkos ir šlepetės“ pristatymas

2019-03-15

Kovo 7 d. Vėriškių bibliotekoje savo knygą „Špylkos ir šlepetės“ pristatė rašytoja ir žurnalistė Nijolė Koskienė. Pirmiausia viešnia papasakojo, kaip kilo idėja parašyti šią knygą. Dar tada, kai ji dirbo dienraščio „Šiaulių kraštas“ žurnaliste, redaktorius Vladas Vertelis pasiūlė jai šeštadieniniuose dienraščio puslapiuose rašyti smagius skaitinius moterims. Taip gimė Ieva, kuri nepasirinko lengvo kelio. Ji su savo draugėmis ėmė kautis už išgyvenimą ekonominės, santuokos ir vidutinio amžiaus krizės laikotarpiais, laviruoti tarp buities ir moteriškumo, tarp „špylkų“ ir šlepečių, tarp noro „iššokti iš to beprasmiško vagono“ ir burti judėjimus, kurie pakeistų mūsų amžiaus moterų situaciją šalyje. Nors parašyta humoreskos žanru, tai yra labai rimta knyga. Kartu tai naudingas santykių vadovas, nes kiekvienos istorijos pabaigoje skaitytojui yra pateikiamas receptas, kaip išspręsti problemą, ar įveikti iššūkį.

-0- -00-

Beinoravoje vyko kasmetinė Kaziuko mugė

2019-03-13

Kovo 9 dieną Beinoravos pramogų ir šokių salėje vyko kasmetinė Kaziuko mugė. Šis vietos gyventojų pamėgtas renginys Beinoravos bibliotekos ir kultūros įstaigos darbuotojų iniciatyva organizuotas jau devintus metus iš eilės. Renginyje dalyvavo vietiniai gyventojai ir svečiai iš aplinkinių kaimų ir miestelių. Šventėje vyko ne vien tik prekyba – visi atėjusieji į mugę buvo pakviesti dalyvauti protmūšyje, kuriame atsakinėjo į pateiktus klausimus apie lietuvių kalendorines šventes, tradicijas, papročius, liaudies buitį, amatus, meteorologiją. Už teisingus atsakymus buvo dalinami prizai. Mažieji mugės dalyviai kartu su renginio vedėja žaidė linksmą žaidimą „Lik lygu?“.

-k1 (7) -k2 (6) -k3 (3)

daugiau

Pociūnėlių bibliotekoje – garsinis skaitymas, skirtas rašytojui J. Tumui-Vaižgantui

2019-03-13

2019-ieji yra rašytojo, kunigo, visuomenės veikėjo, pedagogo, kritiko, literatūros istoriko Juozo Tumo-Vaižganto metai. Rugsėjo 20 d. minėsime jo 150-ąsias gimimo metines. Ta proga Pociūnėlių bibliotekoje lankėsi raiškiojo skaitymo ir jaunųjų kūrėjų būrelių vaikai, kurie dalyvavo popietėje, skirtoje rašytojui J. Tumui-Vaižgantui. Popietėje dalyvavo ir vaikučius atlydėjusios mamos.

-k1- -kk-

Šeduvoje paminėtas Knygos mylėtojų klubo įkūrimo 20 metų jubiliejus

2019-03-07

Šeduvos miesto bibliotekoje vyko popietė „Skubėdamas laikas neša metus“, skirta Knygos mylėtojų klubo įkūrimo 20-mečiui.

Klubas įkurtas 1999 m. vasario mėn. Pirmajame susirinkime dalyvavo 20 įvairių profesijų žmonių. Metams bėgant, narių skaičius tai padidėdavo, tai sumažėdavo. Daugelis per tą laiką išėjo anapilin, tačiau į klubo veiklą įsijungdavo nauji nariai.

kkk4 kkk5 kkk6

daugiau

Edukacinė pamokėlė „Pabėgę knygų personažai“

2019-03-06

Vasario 27 dieną Šeduvos gimnazijos ketvirtokai su mokytoja Inga Rutkauskiene ir Alksniupių pagrindinės mokyklos trečiokai su mokytoja Jadvyga Dzimidaite dalyvavo edukacinėje pamokoje „Pabėgę knygų personažai“, kuri vyko Šeduvos miesto bibliotekoje. Popietę organizavo Šeduvos miesto ir Alksniupių kaimo bibliotekininkės, kurios jau ne vienerius nuoširdžiai ir šiltai bendradarbiauja ir savo mažiesiems skaitytojams dovanoja įsimintinas knygos šventes.

kkk1 kkk2

kkk3