Į Pradžią Filialai Naujienos Vaikams – apie senųjų amatų paslaptis

Vaikams – apie senųjų amatų paslaptis

2014-10-15

Spalio 10 d. Baisogalos bibliotekoje įvyko edukacinė pamokėlė „Senųjų amatų paslaptys“.

Renginyje dalyvavo Etnokultūros ir amatų centro vadovė Džiuljeta Džiaugienė, mokytoja Paulina Malinauskienė ir Baisogalos-darželio mokyklos 4-osios klasės mokiniai su auklėtoja Laima Matutiene. Su vaikais iš spalvotos odos, kuri, pasak Džiuljetos Džiautienės, yra universali žaliava ir ją galima pritaikyti įvairiose srityse, gaminome pelėdžiuką. Pasidarėme puikų, visiems reikalingą knygos skirtuką. Mokytoja Paulina Malinauskienė supažindino su amatais, kurie puoselėjami šiame centre, apžiūrėjome dalį veikiančios parodos. Vėliau iš vilnos suvėlėme spalvotų karoliukų, kuriais pasipuošė kiekvienas. Vaikai taip pat sužinojo, kad papuošti namus Kalėdų proga galima ir karpiniais iš popieriaus. Visi kartu išsikirpome eglutę, snaigę, žibintą ir kartu pasidžiaugėme, kokie gražūs šie darbeliai, kurie papuoš vaikų namus.
Tokios pamokėlės skatina jaunimą nepamiršti savo šaknų, perduoti iš kartos į kartą šimtmečiais kauptus senųjų meistrų įgūdžius bei žinias.

Alvyda Žižniauskienė, Rita Mameniškienė,
Baisogalos filialo vyresniosios bibliotekininkės