Į Pradžią Filialai Naujienos „Ant saulelė vėl...“

„Ant saulelė vėl...“

2014-12-10

Šiais metais Pakalniškių kaimo bibliotekoje, minint lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines, vyko literatūriniai skaitymai „Ant saulelė vėl...“

Šiuose skaitymuose dalyvavo Pakalniškių pagrindinės mokyklos 3–4-ųjų klasių mokiniai su mokytoja Vilma Kleiniene. Skaitymai buvo suskirstyti į keturis ciklus – pagal poemos keturis metų laikus.

Balandžio 29 dieną bibliotekoje susirinkę mokiniai buvo supažindinti su Kristijono Donelaičio asmenybe, biografija, apžvelgtas jo kūrybinis palikimas. Tarp žydinčių ievų bei čiulbančių paukščių garsų skaitymus pradėjome „Pavasario linksmybėmis“. Perskaitę poemos pradžią, klausėmės, kaip tą patį poemos tekstą skaito aktorius Rolandas Kazlas.

Gegužės 28 dieną susirinkome į vasaros skaitymus „Vasaros darbai“. Perskaitę skyriaus pradžią, klausėmės „Liūdnų slibinų“ įrašo „Pagal Donelaitį“.
Spalio 23 dieną ciklą tęsėme, skaitydami „Rudens gėrybių“ skyriaus pradžią. Po skaitymų pažiūrėjome įrašą kompiuteryje „Rudens gėrybės“.
Lapkričio 27 dieną paskutinį kartą susirinkome į biblioteką, pasirengę baigiamajam – „Žiemos rūpesčių“ – skaitymui. Pabaigę skaitymus, pasižiūrėjome filmą „Kristijonui Donelaičiui – 300“.
Tekstus skaitėme visi – ir mokytoja, ir mokiniai. Kadangi daug žodžių buvo nežinomų, skaitydami iš karto aiškinomės, ką jie reiškia. O po kiekvienų skaitymų ragaudavome vaišių, primenančių labai paprastus būrų valgius.

Teksto ir nuotraukų autorė

Ramutė Smailienė,