Į Pradžią Filialai Naujienos Pasakų popietė

Pasakų popietė

2015-02-18

Vasario 13 dieną Beinoravos bibliotekoje vyko popietė mažiesiems bibliotekos lankytojams „Pasek pasaką, močiute, kaip tik tu viena temoki“, skirta Etnografinių regionų metams.

Renginio pradžioje vaikai buvo supažindinti su penkiomis Lietuvos etnografinėmis sritimis, kitaip vadinamomis regionais, kurių kiekvienas skiriasi tarme, tradicijomis, papročiais, maisto ruošimu, tačiau visuose nuo seno sekamos pasakos.
Popietės metu pasakas skaitė dvi šaunios močiutės. Mažuosius labai pralinksmino Birutės Janeliūnienės žemaičių (plungiškių) tarme skaitoma pasaka ir žemaitiški žodžiai, kurių reikšmes vaikai turėjo atspėti. Nuo Žagarės kilusios Irenos Kalvaitienės paskaityta pasaka apie eglutę visus popietės dalyvius grąžino į stebuklingą šv. Kūčių naktį.
Nors popietė buvo skirta vaikams, tarmiškai skambančių pasakų atėjo pasiklausyti ir kai kurie suaugusieji.

Rima Lukoševičiūtė,
Beinoravos bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė