Į Pradžią Filialai Naujienos Užgavėnės Beinoravoje - 2015

Užgavėnės Beinoravoje - 2015

2015-02-20

Vasario 17 dieną Beinoravos bibliotekos ir kultūros namų darbuotojai organizavo Užgavėnių šventę.

Grupė beinoraviečių, persirengę Užgavėnių personažais, aplankė tolimesnių kaimų sodybas, suteikdami jų šeimininkams daug gerų emocijų. Pabūta Dapšionių, Užkuraičių ir senosios Beinoravos kaimuose. Neužmirštos ir atokiai nuo kaimų esančios sodybos. Visur siekta, kad žmonės prisimintų senąsias tradicijas, atsipalaiduotų, smagiai pabendrautų. Persirengėliai kiemuose šoko, dainavo, pritariant armonikai, kuria grojo šaunus muzikantas Vidmantas Baltrūnas. Šeimininkės netikėtus svečius šlakstė vandeniu, kvietė į vidų, vaišino Užgavėnių blynais.
Savo mašinomis Užgavėnių dalyvius vežiojo Beinoravos bendruomenės pirmininkas Jonas Vilčiauskas ir Vidmantas Baltrūnas iš Labos.
Vakarop persirengėliai, kupini gerų įspūdžių, linksmai nusiteikę, grįžo prie bibliotekos ir kultūros namų pastato, kurio kieme buvo sudegintas visų blogybių simbolis – Morė.

Rima Lukoševičiūtė,
Beinoravos filialo vyresnioji bibliotekininkė