Į Pradžią Filialai Naujienos Pavasarinė mugė Aukštelkuose

Pavasarinė mugė Aukštelkuose

2015-03-17

Kovo 14-osios popietę aukštelkiečiai bei gretimų kaimų gyventojai rinkosi į pavasarinę mugę, kurią antrus metus organizavo biblioteka, kultūros namai bei kaimo bendruomenė.

Susirinkusiuosius skambiomis dainomis džiugino vaikų ir jaunimo konkurso „Radviliškio perlas – 2015“ mažųjų kategorijoje pirmąją vietą laimėjusi Roberta Jurpalytė. Jai talkino sesutė Ieva. O moterų ansamblis „Sodietė“ visus pamalonino nuotaikingomis lietuvių liaudies dainomis bei dainos „Tamošius“ inscenizacija.
Mugės dalyvius ir lankytojus savo dirbiniais viliojo seniūnijoje gyvenančios rankdarbių meistrės. Parodoje buvo galima pasigrožėti G. Gabrilaitytės nertomis servetėlėmis, V. Kryžienės įvairiais mezginiais, B. Mateliūnienės iš saldainių popieriukų suverta net 10 metrų „gyvate“, A. Maslauskienės juvelyriniais dirbiniais.
Pardavėjų siūlomos prekės džiugino lankytojų akis ir malonino jų širdis. Pirkėjai galėjo įsigyti įvairių dirbinių, suvenyrų. Buvo prekiaujama gaminiais iš popieriaus, vaško, papuošalais iš medžiagos bei karoliukų, aprangos mezginiais, dekupažo technika dekoruotais kūriniais.
Smaližius domino įvairiausi skanėstai: spurgos, vafliai, pyragai, sausainiai, medus bei naminių putpelių kiaušiniai. Visa tai buvo galima įsigyti ar skanauti. Bene labiausiai pirkėjų dėmesį traukė pakruojiečio A. Kompausko prekių gausa, išskirtinumas. Svečias prekiavo gardžiu medumi, bičių pikiu bei duona, žiedadulkėmis, midumi, vaško žvakėmis. Savo įmantriais rankdarbiais prekiavo viešnios iš Radviliškio – K. Maselskienė bei V. Vaicekauskaitė, nuolatinė parodų bibliotekoje dalyvė I. Kavaliauskienė bei jauniausioji pardavėja A. Gajauskaitė.
Mugės lankytojai turėjo galimybę pasigėrėti gamintojų išradingumu, pigiai įsigyti patinkančią prekę, parnešti lauktuvių savo artimiesiems, paskanauti gardžių kepinių.
Jaukioje aplinkoje visiems buvo smagu pabendrauti su kaimynais, draugais, pažįstamais, pasidalyti patirtimi, džiaugsmais bei rūpesčiais. Juk sulaukus pavasario vis labiau norisi pabūti kitokioje aplinkoje, paįvairinti kasdienybę.

Indrė Judeikevičienė,
Aukštelkų filialo vyresnioji bibliotekininkė