Į Pradžią Filialai Naujienos Skirta Etnografinių regionų metams

Skirta Etnografinių regionų metams

2015-03-25

Šeduvos miesto bibliotekoje vyko popietė „Savo margą kraštą mintimis dabinsiu“, skirta Etnografinių regionų metams.

Joje dalyvavo etnokultūros puoselėtoja Emilija Brajinskienė su ansambliu „Šeduvė“, Šeduvos seniūnijos seniūno pavaduotoja Aušra Stanevičiūtė, Šeduvos kultūros ir amatų centro darbuotojos, Šeduvos miesto bibliotekos skaitytojai. Bibliotekoje buvo parengta paroda apie etnografinius Lietuvos regionus.
Emilija Brajinskienė popietės dalyviams papasakojo apie Aukštaitijos regioną, kuriam priklauso ir Šeduva. Šis regionas turtingas savo tarmėmis, istorija, tradicijomis ir papročiais. Ansambliečiai buvo apsirengę aukštaitiškais tautiniais rūbais. Turėjome progą išgirsti, kaip atrodo ir kitų regionų tautiniai rūbai. Ansamblis atliko keletą aukštaitiškų dainų.
Bibliotekoje buvome paruošę aukštaitiškų valgių, jais vaišinosi renginio dalyviai. Ansamblio nariams padovanojome suvenyrų, kuriuos sukūrė bibliotekos savanoriai.

Regina Juknienė,
Šeduvos filialo vyresnioji bibliotekininkė