Į Pradžią Filialai Naujienos Joninių tradicijos ir burtai

Joninių tradicijos ir burtai

2015-07-02

Birželio 23 d. Baisogalos miestelio bibliotekoje vyko popietė „Joninių tradicijos ir burtai“, skirta Etnografinių regionų metams paminėti.

Bibliotekininkė Rita Mameniškienė supažindino vaikus su Joninių tradicijomis, burtais, papasakojo, kaip šventė švenčiama, kad vienos iš žinomiausių Joninių tradicijų yra paparčio žiedo ieškojimas ir vainiko pynimas, kurį pagal tradicijas reikia pinti iš devynių arba dvylikos skirtingų žydinčių žolynų. Su vaikais prisiskynę įvairių žolynėlių, ilgais, lanksčiais stiebais, puošniais žiedais pabandėme pinti tradicinį Joninių vainiką. Vieniems sekėsi puikiai, o kai kurie vaikai vainikus pynė pirmą kartą, bet popietės pabaigoje jau visi pasipuošė savo pintais Joninių vainikais.

Tekstas ir nuotraukos bibliotekininkės Ritos Mameniškienės