Į Pradžią Filialai Naujienos Renginys apie lino kančią

Renginys apie lino kančią

2015-10-16

Spalio 14 d. Pavartyčių ir Pakalniškių kaimo bibliotekose lankėsi etnomuzikologė, Radviliškio viešosios bibliotekos renginių organizatorė Vilma Merkytė. Ji atliko etnografinę programėlę apie liną.

Renginyje Pavartyčių bibliotekoje dalyvavo Šeduvos gimnazijos Pavartyčių skyriaus mokiniai ir mokytoja Danutė Briedienė, Pavartyčių darželio vaikučiai kartu su auklėtoja Romualda Ožalienė bei kiti mokyklos ir darželio darbuotojai. Pakalniškių kaimo bibliotekoje viešnios programos išklausė Pakalniškių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai su mokytojomis Vilma Kleiniene, Ramune Malatokiene ir Angele Kryževičiene.
Klausytojai iš viešnios atliktos programos daug sužinojo apie lino kelią nuo sėjos iki lovatiesės ar staltiesės: jo rovimą, minimą, brukimą, šukavimą, verpimą ir pagaliau audimą sudėtingiausiais raštais. Pasakojimą lydėjo dainuojamos tradicinės tų darbų dainos. Renginio dalyviai minė mįsles apie liną, kurių pateikė viešnia, iš jos pasimokė ir liaudiškų žaidimų apie liną.

Nijolė Bertulienė,
Pavartyčių filialo vyr. bibliotekininkė