Į Pradžią Filialai Naujienos Pociūnų bibliotekoje – „Šiurpulinga diena“

Pociūnų bibliotekoje – „Šiurpulinga diena“

2018-11-06

Vis daugiau vaikų ir jaunuolių spalio 31 dieną švenčia siautulingą ir bauginančią Helovyno šventę. Apie šią šventę yra sukurta daug kino filmų bei pasakojimų, ta tema išleista daug knygų. Vaikams ir jaunimui ši šventė labai patinka, todėl ir Pociūnų bibliotekoje ta proga buvo surengta vaikams skirta „Šiurpulinga diena“. Bibliotekos darbuotoja Dalia Mikalauskienė mažuosius bibliotekos lankytojus pasitiko voratinkliais, šikšnosparniais ir vaiduokliais išpuoštoje Pociūnų bibliotekoje. Po to vaikų laukė įvairios užduotys bei įdomios veiklos.

1ji 2ji

Specialiai šiai šventei vaikams buvo atrinktos siaubo-fantastinės knygos ir paruošta paroda „Su šiurpuliukais“. Kartu su bibliotekininke vaikai skaitė ištrauką iš C. Funke knygos „Vaiduoklių medžiotojams gresia pavojus“. Visi bandė įsivaizduoti, kaip iš tikrųjų atrodo vaiduokliai. Siaubo knygas vartantys vaikai rado šiurpų radinį – aptiko pabirusius netikro skeleto kaulus, kuriuos jiems teko surinkti. Po to vaikai žiūrėjo filmą „Šrekas. Helovynas“ , bandė įminti mįsles, žaidė įvairius žaidimus. Bibliotekoje buvo kalbama apie Helovyno šventės reikšmę, kaip ji švenčiama, kokie yra šios šventės papročiai, atributika.

Prisiminta ir Vėlinių diena – visų mirusiųjų pagerbimo šventė, kuri yra labai svarbi ir ne tokia linksma kaip Helovynas. Bibliotekininkė vaikams aiškino, kodėl šią dieną yra svarbu aplankyti mirusiųjų kapelius ir kad jau išėję mūsų artimi žmonės yra pasiekiami tik maldomis bei žvakelių šviesa.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Pociūnų bibliotekoje knygų paroda „Su šiurpuliukais“

2. Vaikai klausėsi skaitomos knygos