Į Pradžią Filialai Naujienos Literatūrinė popietė „Čia būta mano lūpų ir akių...“

Literatūrinė popietė „Čia būta mano lūpų ir akių...“

2018-11-19

Lapkričio 3 d. Pakalniškių kaimo bibliotekoje įvyko literatūrinė popietė „Čia būta mano lūpų ir akių...“, skirta į amžinybę išėjusiems. Susirinkusiems Pakalniškių kaimo gyventojams ir svečiams poetinį žodį dovanojo kraštietė, šiuo metu gyvenanti Pakruojo rajone, buvusi Balsių pagrindinės mokyklos direktorė, ilgametė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, įvairių skaitovų konkursų laureatė Angelė Statkuvienė. Jai talkino folkloro dainų atlikėja, liaudies tradicijų žinovė ir puoselėtoja, visuomenininkė Aušra Rukienė.

1mo 2mo 3mo

Viešnių parengta programa buvo skirta išėjusiems į amžinybę, mylimųjų ilgesiui, susimąstymui ir gėriui. A. Statkuvienė skaitė Justino Marcinkevičiaus eiles ir ištraukas iš Rėjaus Bredberio knygos „Pienių vynas“. Beklausant jai talkinančios A. Rukienės atliekamų vadinamųjų našlaičių dainų ir Vėlinių giesmių, buvo trumpai papasakota apie Vėlines, apie Vėlinių papročius. Šių dviejų, šiltai ir betarpiškai bendraujančių su susirinkusiais žiūrovais, moterų duetas sukūrė bibliotekoje jaukią ir ypatingą atmosferą, sutelkė klausytojus rimčiai ir susikaupimui.

Literatūrinės popietės pabaigoje, visų susirinkusių klausytojų vardu, atlikėjoms už įstabų meninį žodį padėkojo bibliotekininkė Ramutė Smailienė.

A. Statkuvienės literatūrine programa „Čia būta mano lūpų ir akių...“ jau gėrėjosi Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos klausytojai ir Pakruojo rajono Balsių kaimo gyventojai.

Viešosios bibliotekos informacija ir N. Bertulienės nuotraukos

1.  Skaitovė Angelė Statkuvienė.
  2.  Folkloro dainų atlikėja Rasa Rukienė.
  3. Viešnioms dėkojo bibliotekininkė Ramutė Smailienė.