Į Pradžią Filialai Naujienos Prisimintas kraštietis literatas Aleksas Navickas

Naujienos

Prisimintas kraštietis literatas Aleksas Navickas

2018-12-31

Gruodžio 19 d. Pavartyčių  kaimo  bibliotekoje  buvo paminėtos  kraštiečio literato, poeto prozininko  Alekso  Navicko 90-osios gimimo metinės. Renginyje dalyvavo  jaunieji bibliotekos skaitytojai, besimokantys Šeduvos gimnazijoje.

alma1 alm2

Renginio metu bibliotekininkė mažiesiems skaitytojams trumpai papasakojo apie šį kūrėją, gimusį Pavartyčių kaime. Supažindino moksleivius su Alekso Navicko kūryba, pristatė  jo išleistas knygas. Renginio dalyviai skaitė poeto eiles apie tėviškę, metų laikų grožį, kuris spinduliuoja meilę artimui, tėviškei, parskrendančiam paukščiui, lauko gėlei ir net mažam žemės vabalėliui. Dalyviai galėjo apžiūrėti kraštiečio išleistas knygas, kurias autorius Pavartyčių bibliotekai yra padovanojęs. Taip pat visi galėjo susipažinti su parengtu kraštotyriniu darbu apie literatą Aleksą Navicką „Aš žemės paukštis“.

Aleksas Navickas gimė 1928 m. gruodžio 25 d. Pavartyčių kaime, Radviliškio rajone, pasiturinčių ūkininkų šeimoje. Būdamas šešerių metų, jis iš savo motinos išmoko skaityti. Literatas A. Navickas šešiasdešimt metų gyveno Anykščių krašte. Gal šio krašto gamta, o gal iš prosenelio  Antano Baranausko paveldėtas talentas paskatino Aleksą imtis kūrybinės veiklos. Literatas išleido aštuonias savo kūrybos prozos ir poezijos knygas. Savo kūryboje A. Navickas daug dėmesio skyrė gėriui, grožiui išryškinti, žmogaus gerumui pagarsinti. 2011 m. gruodžio 19 d. pavargo plakusi literato poeto, prozininko Alekso Navicko širdis.

Aleksas Navickas yra išleidęs savo kūrybos knygas: 1997 m. ,,Gandro mirtis“ (apsakymai); 1999 m. – ,,Pirmosios vagos“ (eilėraščiai); 2005 m. – ,,Artima toluma“ (eilėraščiai); 2006 m. – ,,Eigulio trobelė“ (eilėraščiai vaikams); 2007 m. – ,,Mano uosis“ (eilėraščiai); 2008 m. – ,,Tarp pradalgių (eilėraščiai)“ ,,Žvilgsniai į praeitį“ (novelės) 2009 m. – ,,Atvėsęs židinys“ (eilėraščiai) 2011 m. – ,,Metai – tartum viena diena“ (autobiografinė proza ir straipsnių rinkinys).

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

  1. Pavartyčių bibliotekoje buvo skaitomos kraštiečio literato Alekso Navicko eilės.
  2. Pavartyčių bibliotekoje saugomi Alekso Navicko kūriniai.