Į Pradžią Filialai Naujienos Popietė-paskaita „Rūpinkimės savo sveikata”

Naujienos

Popietė-paskaita „Rūpinkimės savo sveikata”

2019-02-14

Vasario 9 d. Pakalniškių kaimo bibliotekoje įvyko popietė-paskaita „Rūpinkimės savo sveikata”. Popietės metu bibliotekos skaitytojai susitiko su Radviliškio rajono visuomenės sveikatos priežiūros biuro specialiste Vaiva Kaklauskiene. Renginio metu viešnia susirinkusiems klausytojams priminė, kad vasario mėnuo išskirtinis ne tik todėl, kad yra trumpiausias, bet dar ir dėl to, kad vasaris paskelbtas sveikatingumo mėnesiu, kuris skirtas propaguoti sveiką gyvenimo būdą, skleisti sveikatos priežiūros žinias, skatinti žmones būti fiziškai aktyviais. Jis tarsi kviečia mus visus apmąstyti, ką žmogui reiškia sveikata, darna su pačiu savimi ir jį supančiu pasauliu.

deiv1 deiv2 deiv3

deiv4

Pasitelkdama skaidres, viešnia V. Kaklauskienė. susirinkusiems papasakojo apie sveikos mitybos ypatumus, judėjimo naudą, nutukimą, imuniteto stiprinimą, organizmo grūdinimą, nervų sistemos stiprinimą. Taip pat kalbėjo apie širdies ir kraujagyslių ligas, padidėjusį ir sumažėjusį kraujospūdį, cukrinį diabetą, stresą ir jo valdymą. Sveikatos specialistė pabrėžė, kad šiuolaikinėje visuomenėje, kada gyvenimo tempas yra pernelyg greitas, kai skiriamas mažas dėmesys savo sveikatai, atsiranda įvairūs organizmo sutrikimai. Viešnia patarė tiesiog atsitraukti nuo kasdieninių darbų ir skirti laiko poilsiui. Ji kvietė paprasčiausiai rasti laiko sau, užsiimti mėgstama veikla, arba išbandyti ką nors nauja, pavyzdžiui, šiaurietiškas lazdas, arba mokytis šokti. Pabaigai specialistė V. Kaklauskienė priminė, kad sveikata – kiekvieno žmogaus rankose, tik reikia ja laiku pasirūpinti.

Popietei pasibaigus, susirinkusieji dar nesiskirstė, su viešnia bendravo ir diskutavo prie arbatos puodelio.

 

Viešosios bibliotekos informacija ir N. Bertulienės nuotraukos

1. Mintimis apie sveikatą dalijosi Radviliškio rajono visuomenės sveikatos priežiūros biuro specialiste Vaiva Kaklauskiene.

2. Pakalniškių kaimo bibliotekos skaitytojai įdėmiai klausėsi paskaitos apie sveikatą.

3. Gyventojams buvo dalijami lankstinukai, kuriuose pateikiama informacija apie sveikatinimą, ligų profilaktiką.

4. Popietei pasibaigus, susirinkusieji diskutavo.