Į Pradžią Filialai Naujienos Spaudinių paroda, skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai

Spaudinių paroda, skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai

2019-02-21

Vasario 21–28 dienomis Šniūraičių bibliotekoje veikia spaudinių paroda, skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai, kuri kasmet minima vasario 21 dieną. Paroda kviečia bibliotekos lankytojus susipažinti su trimis iškiliais šalies kalbininkais: Kazimieru Būga, Kazimieru Jauniumi bei Jonu Jablonskiu. Šie žmonės aktyviai prisidėjo prie mūsų gimtosios kalbos išsaugojimo, tyrinėjimo, žodynų rengimo, kalbos taisyklių kūrimo. Kartu parodoje publikuojama dalis išlikusių originalių kalbininkų publikacijų kopijų. Tarp kurių yra K. Būgos sudaryto ir išleisto 1924 metais Lietuvių kalbos žodyno bei J. Jablonskio Tilžėje 1901 metais išleistos Lietuviškos kalbos gramatikos tituliniai puslapiai. Paroda siekiama prisiminti žmones, kurie savo veikla ir darbais prisidėjo prie Lietuvių kalbos, tokios kokią ją turime šiandien, kūrimo.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotrauka

nuotrauka Nr. 1

1 Paroda Šniūraičių bibliotekoje, skirta Tarptautiniai gimtosios kalbos dienai