Į Pradžią Filialai Naujienos Šniūraičių bibliotekoje vyko popietė-diskusija apie sveikatą

Šniūraičių bibliotekoje vyko popietė-diskusija apie sveikatą

2019-04-11

Balandžio 8 dieną Šniūraičių bibliotekoje vyko popietė-diskusija „Sveikata – didžiausias mūsų turtas“, skirta Pasaulinei sveikatos dienai, kasmet minimai balandžio 7 dieną. Jau nuo 1950 m. kiekvieną pavasarį Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šią dieną siekia atkreipti visuomenės dėmesį į įvairias su sveikata susijusias aktualijas, paliesti pačias opiausias šių dienų problemas sveikatingumo srityje. Sveikatos tema mums šiuo metu ypatingai aktuali, mūsų šalyje vyksta tiek daug pokyčių, esti daugybė skirtingų požiūrių į įvairius gydymo metodus ir priemones. Vis daugiau žmonių skeptiškai ima žiūrėti į tradicinę mediciną, vaistus, skiepus, nemaža dalis žmonių yra linkę gydytis natūraliomis priemonėmis. Šiais laikais, kai informacija yra labai lengvai prieinama, daugėja žmonių, besidalijančių sveikos gyvensenos patirtimi, natūralios medicinos nauda. Bibliotekoje vykusi popietė ir buvo skirta diskusijai šiomis temomis.

davi1 davi2

Susirinkę šniūraitiškiai, skanaudami natūralią vaistažolių arbatą su medumi, dalijosi savo patirtimi, kuo gydosi susirgę, kokie natūralūs būdai jiems padeda išvengti vaistų ir pagerinti savo savijautą. Netrūko diskusijų ir šiandien daug dėmesio sulaukiančioms mūsų šalies sveikatos sistemos aktualijoms: ligų protrūkiai, privalomi skiepai ir kt. Vėliau bibliotekininkė Rūta Vilkaitė supažindino popietės dalyvius su knygomis apie sveikatingumą bei natūralią mediciną. Buvo galima pavartyti garsios gydytojos, publicistės Filomenos Taunytės knygas, turbūt labiausiai Lietuvoje žinomos dėl aštrios kritikos tradicinei medicinai. Taip pat buvo galima susipažinti su knygomis apie vaistinių augalų (medetkos, dilgėlės, jonažolės), vaisių ir daržovių naudą mūsų organizmui. Šniūraitiškiai džiaugėsi smagiai ir naudingai praleidę popietę.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1–2. Šniūraičių bibliotekoje vyko popietė „Sveikata – didžiausias mūsų turtas“.