Į Pradžią Filialai Naujienos Pavartyčiuose vyko literatūrinė popietė ,,Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį… 2019“

Naujienos

Pavartyčiuose vyko literatūrinė popietė ,,Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį… 2019“

2019-07-04

Birželio 27 d. Pavartyčių kaimo bibliotekoje vyko susitikimas su rajono literate poete Rita Japkevičiene.

PAVARTYČIAI 1 PAVARTYČIAI 2

Rita Japkevičienė – nepriklausomos rašytojų sąjungos, Šiaurės krašto literatų draugijos, Radviliškio literatų klubo ,,Jonvabalis“ narė. Poetė yra išleidusi knygas: ,,Tamsos užkalbėjimas“, kartu su savo mama Elena Čiganiene-Kiškiene – ,,Dvi jūros“ . 2016 metais buvo išleista jos poezijos knygelė, skirta vaikams ,,Vaikeliui iš mano širdelės“.

Susitikimo metu poetė apžvelgė savo kūrybą, pasakojo, kaip gimsta, atsiranda eilėraštis, paskaitė savo eilių, suaugusiems ir mažiesiems klausytojams. Taip pat buvo skaitomos eilės haiku – japonų lyrikos žanro stiliumi, kuris yra užrašomas trimis eilutėmis. Kitaip tariant – trieilis, kuriame griežtai reglamentuotas skiemenų skaičius.

Poetės eilėraščiai pasižymi harmoninga moteriška pasaulėjauta bei skaidria, trapia forma. Jie yra nesudėtingi, lengvai įsimenami, sklidini giedros nuotaikos, lyrikos, džiugesio. Autorės kūryboje dominuoja meilė savo artimiesiems – anūkams, vaikams, gamtai, tėviškei, Lietuvai ir visam pasauliui. Poetė rašo apie tai, ką tiesiog jaučia ir mato. Literatūrinė popietė išaugo į jaukų, šiltą pasikalbėjimą apie kūrybą, pokalbis sukosi apie eilėraščio posmo gimimą, gyvenimo vertybes. Poetė dalijosi prisiminimais iš savo vaikystės, jaunystės ir darbo metų. Poetė visus nustebino, ypatingai mažuosius susitikimo dalyvius, jog yra karo medikė, turinti seržanto laipsnį. Renginio metu keletą savo močiutės, poetės Ritos Japkevičienės, eilėraščių paskaitė Šeduvos gimnazijos moksleivė Ugnė Japkevičiūtė. Susirinkusieji poetei pateikė eilę juos dominančių klausimų.

Poezijos pripildytoje bibliotekoje buvo susirinkę Pavartyčių bibliotekos skaitytojai, poezijos mylėtojai, Pavartyčių kultūros centro skyriaus specialistė, Pociūnėlių seniūnė Ingrida Gladkienė, Pavartyčių vaikų dienos centro ,,Avilys“ vadovė, Pavartyčių bendruomenės pirmininkė Irena Gvazdauskienė.

Susitikimas su poete visiems paliko gerą įspūdį – pakilią nuotaiką, šypsenas veiduose ir lietuviško žodžio šilumą širdyse. Renginį organizavo Pavartyčių kaimo biblioteka.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

  1.  Pavartyčių kaimo bibliotekoje vyko susitikimas su poete Rita Japkevičiene.
  2.  Poetė Rita Japkevičienė pristatė savo kūrybą.