Į Pradžią Filialai Naujienos „Namuose su knyga“

„Namuose su knyga“

2020-04-28

Tęsiantis nacionalinei bibliotekų savaitei, kviečiame Jus parašyti, kokias knygas skaitote karantino metu. Pasidalinkite savo įspūdžiais ir rekomendacijomis.

Ta proga biblioteka rekomenduoja Jums dviejų garsių, skirtingų kartų, britų rašytojų knygas:

Julian Barnes (1946) „ 10 1/2 pasaulio istorijos skyrių“
Subtili bei įtraukianti knyga, kurioje nėra vientiso siužeto ar veikėjų arkų. Vietoj to autorius kviečia kiek kitaip pažvelgti į istorinius įvykius ir mus supantį šių dienų pasaulį. Atskirais, atrodo vienas su kitu nesusijusiais pasakojimais, neretai pasitelkdamas ironiją, autorius nušviečia žmogaus santykį su religija, meno įtaką mūsų istorijos suvokimui, žmogiškumo svarbą bei amžinąsias vertybes.

Aldous Huxley(1894) „Puikus naujas pasaulis“
Ką reiškia būti laimingu žmogumi?
Futuristinė, antiutopinė knyga, skatinanti kritiškai pažvelgti į šių dienų pasaulį: kokia didelė vertybė yra žmogaus laisvė, gebėjimas kritiškai vertinti ir mąstyti. Koks pragaištingas gali būti nevaldomas žmogaus vartojimas? Kur link veda technologinis žmonijos progresas?
Knygos pasaulis - žvilgsnis į šiurpios ateities viziją: „jausmų inžinerija“, klonuoti žmonės, laimingi tik todėl, jog yra taip užprogramuoti, nesiejami jokias žmogiškaisiais ryšiais ir neturintys jokių moralės normų.