Į Pradžią Filialai Naujienos „Pagauk skaitymo virusą!“

„Pagauk skaitymo virusą!“

2021-04-02

Ar žinote, kodėl pabėgo Kakės Makės ausys? O kuo vardu berniukas, kuris niekada neužauga ir gyvena Niekados šalyje? Į šiuos ir kitus klausimus, susijusius su vaikų knygomis, atsakinėjo Šeduvos gimnazijos ketvirtokai šio miesto bibliotekoje surengtoje viktorinoje.

Balandžio 2-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Būtent tą dieną gimė garsus danų rašytojas, pasakų autorius Hansas Kristianas Andersenas. Tądien vyksta susitikimai su vaikų knygų kūrėjais, įvairūs kiti renginiai, parodos. Ši šventė Šeduvos bibliotekoje paminėta viktorina „Pagauk skaitymo virusą!“ Dėl susiklosčiusios situacijos negalėjome viktorinoje susitikti gyvai, todėl žaidimas vyko virtualiai, „Zoom“ platformoje, į pagalbą pasitelkiant „Kahoot“ programėlę.

Vaikai, tikri technologijų meistrai, aktyviai dalyvavo viktorinoje. Vieni klausimai jiems atrodė tokie lengvi, kad net kėlė juoką, kiti privertė pamąstyti ilgiau ar net paspėlioti. Geriausiai sekėsi Adelei Kablytė, ji užėmė pirmąją vietą. Antroji vieta atiteko Karolinai Valantinaitei, trečioji – Saulei Krasauskaitė. Sveikiname prizininkes, jų visų bibliotekoje laukia dovanos! Dėkojame mokytojai Jūratei Juškienei už susitikimui skirtą laiką. Tikimės, jog visi vaikai viktorinoje ne tik smagiai praleido laiką, bet ir pasikartojo savo žinias apie knygas.

2021 metais Vaikų knygos dieną remia Jungtinių Amerikos Valstijų Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos skyrius. Ta proga kreipimosi tekstą, eilėraštį „Žodžių muzika“, sukūrė Kubos ir Amerikos poetė Margarita Engle, plakatą – Brazilijos dailininkas Rogeris Mello.

Šeduvos bibliotekos informacija ir nuotraukos

Nuotrauka nr. 1 Rogeris Mello plakatas, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai.

Nuotrauka nr. 2 Šeduvos bibliotekos organizuota viktorina „Pagauk skaitymo virusą!“