Į Pradžią Filialai „Aš noriu išsakyt save...“

„Aš noriu išsakyt save...“

2021-06-18

Taip vadinosi popietė, skirta šeduvės Marijos Petrauskienės kūrybos pristatymui. Šeduvos bibliotekos Knygos mylėtojų klubo nariai rinkosi šios bibliotekos bičiulės Mildos Jagučianskienės sode, pilname gražių gėlių.

Prieš 12 metų anapilin iškeliavusi Marija Petrauskienė paliko nemažą kūrybinį palikimą. 2020 metais Radviliškio viešosios bibliotekos redaktorė Gražina Dunauskienė  jį sutvarkė, suredagavo ir parengė atskirą aplanką.

Popietėje skambėjo šios kūrėjos eilės. Dalyvavusi Marijos Petrauskienės dukra Leonarda Grežienė,  taip pat meniškos sielos ir kūrybinga, pasidalijo prisiminimais apie mamą, jas siejusį ypatingą ryšį, padeklamavo jai skirtų keletą savo kūrybos eilėraščių.

Marija Petrauskienė gimė Šeduvoje, gyveno Radviliškyje, Obeliuose, Varėnoje. 1978 m. vėl grįžo į Šeduvą. Buvo išsilavinusi, stipri asmenybė, nusiraminimo, paguodos ieškojusi ir radusi kūryboje. Priklausė Radviliškio rajono poetų bendrijai. Marijos eilėraščiai patraukia nuoširdumu, paprastumu. Juose daug gamtos motyvų, asmeninių emocijų, atsispindi patirti išgyvenimai, svajonės.

Šeduvos filialo informacija

Nuotraukos Rūtos Vilkaitės