Į Pradžią Filialai Naujienos Valanda su Maironiu

Valanda su Maironiu

2012-12-18

Gruodžio 11 d. Pakalniškių kaimo bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Maironio 150 metinėms.

Renginį vedė Pakalniškių pagrindinės mokyklos maironiečiai su savo vadove, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Zita Macevičiene. Jaunieji maironiečiai Šarūnas Vyčas ir Urtė Kriaučiūnaitė supažindino susirinkusiuosius su pagrindiniais Maironio gyvenimo ir kūrybos faktais. Maironio eilių paskaitė moksleiviai Rytis Baktys, Danguolė Jonušaitė, Vida Balčiūnaitė ir Jonas Balčiūnas. Buvo pademonstruotas dokumentinis filmas „Mūsų Maironis“. Mokytoja Zita Macevičienė plačiai papasakojo apie poetą, pateikdama renginio dalyviams daug dar negirdėtos medžiagos apie jį.

Renginyje taip pat išvydome dokumentinių kadrų, kuriuose užfiksuota, kaip Maironio poeziją skaito  ir įžymūs, ir paprasti šalies žmonės. Tuos pačius poeto eilėraščius mokiniai bei suaugusieji, vadovaujami mokytojų, tąkart, skaitėme ir bibliotekoje.

Ramutė Smailienė,

Pakalniškių filialo bibliotekininkė