Į Pradžią Filialai Naujienos Popietėje – tarmiška šneka

Popietėje – tarmiška šneka

2013-01-28

Sausio 24 dieną Beinoravos bibliotekoje vyko popietė vaikams: „Ar aš moku šnekėti savo tarme?“ Į ją susirinko gausus būrys vaikų, atėjo ir suaugusiųjų.

Po įžanginio žodžio susirinkusieji klausėsi linksmų nutikimų, kuriuos tarmiškai pasakojo Aistė Janeliūnaitė, Gabrielė Bazaraitė, Liveta Petraitytė, kiti. Gerą  nuotaiką skatino ir mįslės, kurias

užminė Greta Bazaraitė, Akvilė Lukoševičiūtė, taip pat tarmiški pajuokavimai, paskaityti Monikos Blinkevičiūtės. Beinoravos kultūros namų meno vadovė Emilija Bieliūnienė savo gimtąja rokiškėnų tarme  papasakojo nuotaikingą istoriją, padainavo lopšinę.

Šventės pabaigoje buvo žaidžiami liaudiški žaidimai, po to visi vaišinosi arbata.

Iš renginio skirstėmės su viltimi, kad tarmės – neįkainojamas lietuvių kalbos turtas – neišnyks, kad jomis dar kalbės mūsų vaikai ir anūkai.

Rima Lukoševičiūtė,

Beinoravos filialo vyresnioji bibliotekininkė