Į Pradžią Filialai Naujienos Edukacinė pamoka Šiaulėnų bibliotekoje

Edukacinė pamoka Šiaulėnų bibliotekoje

2013-02-19

Šiaulėnų miestelio biblioteka ir tautodailininkas Eugenijus Arbušauskas vasario 13 d.  bibliotekos skaitytojus pakvietė į edukacinę pamoką „Papročių skrynelė. Užgavėnės“.

Pamoka vyko kiek neįprastoje aplinkoje. Šiaulėnų seniūnijos patalpose buvo parengta paroda. Jos autorius, tautodailininkas E. Arbušauskas čia ir pasitiko edukacinės pamokos dalyvius.

Pamokos metu vaikai kalbėjosi su tautodailininku apie Užgavėnes, jų prasmę, tradicijas,  tos šventės personažus. Bibliotekos lankytojai galėjo grožėtis įspūdingomis kaukėmis, jas pasimatuoti. Visi susidomėję klausėsi parodos autoriaus pasakojimo apie kaukių gamybą iš įvairiausių medžiagų: popierius, odos, kailių likučių bei tautodailininko mėgstamo medžio. Jis apibūdino, koks ilgas ir kantrybės reikalaujantis darbas laukia visų norinčiųjų pasigaminti Užgavėnių kaukę.

Vaikai su tautodailininku sutarė, jog kitais metais, dar prieš Užgavėnes, visi rinksis į biblioteką ir  kartu, padedant kaukių meistrui, gaminsis po kaukę, su kuria per Užgavėnes varys žiemą iš kiemo.

Almutė Petrylienė,

Šiaulėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė