Į Pradžią Filialai Naujienos „Šeduvietišk tarme pat gražiaus“

„Šeduvietišk tarme pat gražiaus“

2013-03-28

Pakalniškių kaimo bibliotekoje kovo 23 dieną įvyko popietė „Šeduvietišk tarme pat gražiaus“, skirta Tarmių metams.

Ją pradėjo Pakalniškių pagrindinės mokyklos mokinės Laura ir Iveta, perskaitydamos sakmes iš E. Brajinskienės knygos „Tetirvins subilda“.

Tąkart susirinkusiems gyventojams papasakota apie lietuvių kalbos tarmes ir patarmes, šnektas ir pašnektes, apie tai, kad lietuvių kalba yra viena iš unikaliausių pasaulyje, turinti tiek daug ir tokių skirtingų tarmių.

Nuotaikingą programėlę padovanojo Pavartyčių mokyklos-darželio etnografinis būrelis, vadovaujamas mokytojos Danutės Briedienės. Vaikai šeduvietiška tarme dainavo, taip pat parodė žaidimų, pašoko ratelių.

Vėliau visi aktyviai įsijungė į viktoriną „Iš šeduvietiškų žodžių lobyno“. Šioje viktorinoje kaip iš gausybės rago pylėsi šeduvių tarmės žodžiai, dalyviams reikėjo paaiškinti jų reikšmes, įminti mįslių, atlikti kitų užduočių.

Smagu, kad šis renginys į biblioteką sukvietė įvairių kartų atstovus, kad galėjome pasigėrėti svečių iš Pavartyčių mokyklos-darželio pasirodymu, kuris visus nuteikė pakiliai, paskatino susimąstyti, kokia graži ir turtinga mūsų šeduvietiška tarmė.

Ramutė Smailienė,

Pakalniškių filialo vyresnioji bibliotekininkė