Į Pradžią Filialai Naujienos Teminė savaitė Baisogalos bibliotekoje

Teminė savaitė Baisogalos bibliotekoje

2013-05-03

Balandžio 23–29 dienomis vykusią Nacionalinę bibliotekų savaitę „Nežinai? Pėdink į biblioteką!

Baisogaloje pradėjome garsiniu skaitymu. Šiemet minimos Prano Mašioto, vaikų rašytojo, pedagogo ir publicisto, 150-osias gimimo metinės. Tad į biblioteką sukvietėme 2-ųjų ir 3-ųjų klasių mokinius, kuriems P. Mašioto kūrinius skaityti buvo pakviestos gimnazijos skaitytojų klubo „Verdenė“ narės ir vadovė mokytoja Lina Stirbienė. Pasiklausę vaikai galėjo pavartyti ir atidžiau susipažinti su knygelėmis – juk ne viena karta užaugo su Prano Mašioto rašytomis ar verstomis knygomis, kurios mokė gerumo, buvo  pirmieji gamtos, istorijos ir geografijos žinių šaltiniai ir kurias jau skaitė jų tėveliai.

Balandžio 24-ąją vyko kitas Nacionalinės bibliotekų savaitės renginys – Tarmių metams skirta edukacinė popietė „Mūsų tarmių skrynia“. Į šį renginį atvyko mokyklos-darželio ketvirtokai, mokytoja  Z. Bliznikienė ir etnografinio ansamblio „Dainoriai“ vadovė S. Anglickienė su dalyve A. Startiene. Vaikams papasakota apie Nacionalinę bibliotekų savaitę, jos šiemečio šūkio tikslą bei svarbą.  Pakviestos etnografės supažindino su tarmėmis. Ansamblio vadovė kalbėjo baisogalių tarmiška kalba, pateikė užduočių. A. Startienė paporino pasakojimų pakruojietiška tarme. Renginio pabaigoje visi šio krašto tarme padainavome liaudiškų dainų, atsakėme į klausimus. Vaikams padėkota už aktyvų dalyvavimą, smalsumą, viešnioms už įdomų pasakojimą įteikta po gėlės žiedą. Visi nusifotografavo atminimui.

Balandžio 25 dieną surengtas konkurso „Eilės iš knygų nugarėlių“ finalinis aptarimas. Padėkojome visiems dalyviams, apdovanojome gražiausias eiles atsiuntusias dalyves V. Kaščionienę ir R. Klimavičienę.

Alvyda Žižniauskienė,

Viktorija Ivoškaitė,