Į Pradžią Filialai Naujienos Žiema šiaurėje

Žiema šiaurėje

2013-11-25

Aukštelkų filialas jau trečią kartą įsijungė  į Šiaurės šalių kuruojamą projektą, kurio  metu  spindint žvakių šviesoms skaitomi šiaurės šalių rašytojų kūriniai, supažindinama su šalių istorija, tradicijomis ir t.t.

Lapkričio 13 dieną į rytmetį „Žiema šiaurėje“ rinkosi priešmokyklinės ir pradinių klasių mokiniai. Juos atlydėjo mokytojos – L. Zaleckienė, D. Alksmantaitė bei I. Jančiauskaitė.

Mokiniai klausėsi  ištraukos iš Ingos Borg knygos  "Žiema su Plupu". Vaikų knygų rašytoja ir dailininkė Inga Borg gimė 1925 metais Stokholme. Būdama devyniolikos išsikėlė gyventi į kalnus. 1955 metais pasirodė jos debiutinė knyga „Plupas ir šiauriniai elniai“. Po to ji parašė ir iliustravo dar 24 knygas apie Plupą.
Rytmečio dalyviams  buvo parodytos skaidrės su Šiaurės šalių gamtovaizdžiu,  aptarta ir Lietuvos gamta žiemą, prisiminta kokios pramogos laukia vaikų ir suaugusiųjų iškritus pirmajam sniegui.

Visą savaitę bibliotekoje veikė  paroda „Šiaurės kampelis“, kurioje buvo eksponuojami Šiaurės šalių rašytojų knygos vaikams.

Indrė Judeikevičienė,
Aukštelkų filialo vyresnioji bibliotekininkė