Į Pradžią Filialai Naujienos Pasakos – tarmiškai

Pasakos – tarmiškai

2013-12-06

Beinoravos bibliotekoje gruodžio 5 dieną įvyko popietė-konkursas vaikams „Pasek pasaką tarmiškai“.

Parinktas tarmiškas pasakas vaikai stropiai mokėsi ir noriai dalyvavo konkurse. Pasiklausyti atėjo ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų. Vaikų pasirodymus vertino komisija (Beinoravos kultūros namų meno vadovė Emilija Bieliūnienė,  Sidabravo vidurinės mokyklos mokytoja Laima Ožalinskienė, Beinoravos bibliotekos skaitytoja Radasta Bieliūnienė). Kai kuriuos kitos tarmės žodžius vaikams buvo sunku įsiminti, todėl leista juos perskaityti.

Skambia rytų aukštaičių (zarasiškių, uteniškių, rokiškėnų) tarme pasakas pasekė septintokės  Aistė Janeliūnaitė,  Monika Blinkevičiūtė, šeštokės Akvilė Lukoševičiūtė, Olidija Vaškevičiūtė, aštuntokė  Liveta Petraitytė, ketvirtokė Greta Bazaraitė. Linksmą pasaką dzūkų tarme pasekė ketvirtokė Vaida Janeliūnaitė. Dvi pasakas šeduvių tarme – septintokė Gabrielė Bazaraitė.

Kol komisija tarėsi, dalyviai ir žiūrovai minė mįsles, o už teisingus atsakymus gavo saldainių.
Renginio pabaigoje visi dalyviai apdovanoti prizais.

Rima Lukoševičiūtė,
Beinoravos bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė