Į Pradžią Filialai Naujienos „Su duonos rieke sielai atneša eiles...“ ( K. Donelaičio 300-osioms metinėms)

„Su duonos rieke sielai atneša eiles...“ ( K. Donelaičio 300-osioms metinėms)

2014-02-07

Minint Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines, Šniūraičiuose sausio 31 d. suorganizuotas literatūrinis vakaras „Su duonos rieke sielai atneša eiles...“. Šio sumanymo iniciatoriai, įgyvendintojai – kaimo bibliotekos ir kultūros įstaigos darbuotojai.

Renginys prasidėjo vaizdinės medžiagos apie K. Donelaitį demonstravimu skaidrėmis. Vėliau supažindinta su poeto biografija ir kūryba. Šniūraičių pramogų salės skaitovai poemos „Metai“ ištrauką pristatė ne tradiciškai deklamuodami, o repuodami. Jaunieji skaitovai stengėsi perteikti kuo natūraliau Slunkiaus, Pričkaus ir kitų veikėjų kalbą.
Teminio vakaro metu parodyta daug vaizdo medžiagos, kurioje lietuvių aktoriai deklamuoja ištraukas iš K. Donelaičio kūrybos. Taip pat pademonstruota videomedžiaga „Ką žino Lietuvos gyventojai apie K. Donelaitį?“. Dalyviai atsakinėjo į testo „Ką žinai apie K. Donelaitį?“ klausimus. Dalyvavusieji šiame konkurse apdovanoti knygomis.
K. Donelaičio literatūriniam palikimui atminti buvo paruoštas vaizdinės medžiagos stendas „Ant saulelė...“
Renginio pabaigoje organizatoriai ir dalyviai prie arbatos puodelio aptarė K. Donelaičio kūrybą, lygino mūsų dienų ir ano meto žodžių reikšmę.

Aušra Zaturskienė,
Šniūraičių filialo vyresnioji bibliotekininkė