Susitikimas su aktore, edukatore Kristina Savickyte-Damanskiene

2022-05-06

Gegužės 5 d. vyko susitikimas su aktore, edukatore Kristina Savickyte-Damanskiene, įgyvendinant projektą „Kūrybinės iniciatyvos bibliotekoje“, kuris finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Radviliškio rajono savivaldybės. Susitikimas prasidėjo susipažinimu, rankučių šildymu ir šypsenų dalybomis. Aktorė kartu su vaikais kūrė pasaką „Kelionė į jausmų pasaulį“. Pasakoje jie keliavo su įvairiomis transporto priemonėmis, sutiko keistų vienspalvių pasaulių, kuriuose vyravo įvairiausi jausmai. Jie vaikščiojo raudonoje jausmų pievoje ir geltonuose įkvėpimo laukuose, įkopė į oranžinius pykčio kalnus, keliavo po žalius nuobodulio ir mėlynus baimės slėnius, pamatė violetinį pasaulį ir žydrą liūdesio jūrą. Pasibaigus pasakai išsiaiškino, kad šios spalvos sudaro vaivorykštę.

Savickytė Sidabrave Savickytė Šeduvoje

daugiau

Šeduvoje lankėsi svečiai iš Žiemgalos krašto

2022-05-04

Šeduvos bibliotekoje lankėsi svečiai iš Žiemgalos krašto. Tai – Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narė Dzintra Elga Irbytė-Staniulienė ir Joniškio krašto literatas Jonas Ivanauskas.

1 15 2 13

Motinos diena paminėta Sidabravo bibliotekoje

2022-05-04

Gegužės 3 d. Sidabravo bibliotekoje įvyko popietė, skirta „Motinos dienai“ paminėti. Joje dalyvavo Sidabravo gimnazijos I klasės mokiniai ir jų mokytoja
Irena Šadbarienė. Sidabravo bibliotekininkė Jūratė Kurandienė popietės pasakojo apie Motinos dieną, kuri švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Tą dieną visoms mamoms ir močiutėms dovanojamos gėlės, šypsenos ir padėkos žodžiai. Bibliotekininkė vaikams priminė, kad mamos meilė ir rūpestis kiekvieną lydi visur ir visada bei kvietė vaikučius negailėti savo mamos gražių žodžių ir pievų gėlių, nes mamos to nusipelnė.

A1 A2 A3 A4

Vaikų šventė „JAU nuotykių diena“ Beinoravoje

2022-05-04

Balandžio 30 d. prie Beinoravos bibliotekos vyko vaikų šventė „JAU nuotykių diena“.  Šį  gražų renginį vaikams ir jų mamoms dovanojo kraštietė, nuolatinė bibliotekos rėmėja, verslininkė Vaiva Kurpytė, Redas Graičiūnas ir Beinoravos biblioteka. Šventė prasidėjo teritorijos papuošimu helio balionais, kurių renginiui dovanojo beinoraviškė Lolita Grinaitė. Tądien bibliotekos kiemas prisipildė vaikų ir paauglių klegesio. Į renginį susirinko ne tik Beinoravos krašto vaikai ir jų mamytės, bet atvyko ir iš  Sidabravo, Pociūnų, Vadaktų, Šiaulių, Vilniaus. Labai džiugu, kad prisijungė ir Beinoravoje gyvenančių ukrainiečių šeimų vaikai.

Apšilimo pratimai su Vaiva Krepšinio varžybos

Kūrybinėse dirbtuvėlėse

daugiau

Virtualus Baisogalos bibliotekos projekto ,,Skaitymo skatinimas vaizdu ir žodžiu“ renginys

2022-05-03

Balandžio 29 d. Baisogalos biblioteka pakvietė Baisogalos gimnazijos trečiokus ir lietuvių kalbos mokytoją  Birutę Gedžiuvienę į virtualų susitikimą su  knygų jaunimui autore, kūrybinio rašymo mokytoja, tinklaraštininke  Egle Ramoškaite. Susitikimo ,,Apie paauglių literatūrą su Egle Ramoškaite“ metu autorė pristatė savo knygas jaunimui: ,,Tarp gyvenimo ir vilties: tam, kuris supranta“, ,,Ne tik geri, ne tik blogi“ ir ,,Draugystė mainais“. Pasakojo apie paauglių literatūrą ir kuo ji skiriasi nuo suaugusiųjų literatūros, kalbėjo apie YA (jaunimui skirtas) knygas. Autorė rekomendavo, kokią literatūrą rinktis, pristatė įdomesnes knygas paaugliams. Rašytoja kalbėjo apie rašymą ir koks tai yra emociškai sudėtingas, sunkus darbas, bei paminėjo, kad rašant kartais būna vieniša. Susirinkusiems autorė pasakojo ir apie knygų leidybą, atsakinėjo į gimnazistų pateiktus klausimus. Kūrėja prisipažįsta įsimylėjusi paauglių literatūrą, nes jokiose kitose knygose nėra tiek nuoširdumo ir tikrumo, neužglaistyto suaugusiųjų ribomis ir patirtimis. Mokiniams labai patiko susitikimas, nes rašytoja pasirodė šiuolaikiška bei mokanti bendrauti su jaunimu.

1. Rašytojos pristatymas 2.gimnazizstų virtualus susitikimas

Susitikimas su vaikų rašytoja Igne Zarambaite

2022-05-03

Balandžio 29 d. (penktadienį) Vėriškių vaikų dienos centre buvo tikra svečių diena. Atvyko pasisvečiuoti Rozalimo vaikų dienos centro vaikai su vadovėmis ir vaikų rašytoja, menininkė Ignė Zarambaitė. Viešnia pristatė savo knygas, papasakojo, kad ne tik rašo knygas, bet ir piešia, gamina lėles, puošia savo namus meniškomis interjero detalėmis, mėgsta fotografuoti, laisvalaikiu žaidžia futbolą, turi daugybę kitų įdomių pomėgių ir užsiėmimų. Papasakojo apie savo draugus – du katinus, kuriuos paėmė globoti iš gyvūnų prieglaudos, ir balandį. Rašytoja savo kūryba ir gebėjimais su visais mielai dalinasi literatūriniuose-edukaciniuose susitikimuose, padeda vaikams atrasti saviraiškos galimybes.

Beliko nupiešti šypseną ir sugalvoti vardą Kūrybinio užsiėmimo pradžia Rašytoja pasakoja apie savo kūrybą

Rozalimo vaikų dienos centro vaikai su vadovėmis ir rašytoja 2 susitikimas su rašytoja Igne Zarambaite