Warning: Creating default object from empty value in /home/a0011236/public_html/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 155

Įdomi ir prasminga paskaita

2021-11-18

Lapkričio 11 dieną kvietė nuotolinė paskaita  „Lietuvių etniniai ženklai: simbolika ir istorinės kultūrinės sąsajos“. Tai – tęstinis renginys, vykdant Šeduvos ir Alksniupių bibliotekų bendrą projektą „Lietuvių etniniai ženklai: praeities ir dabarties sąsaja“.

„Knygų namelis“ Aukštelkuose

2021-11-18

Lapkričio 12 dieną Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje įvyko projekto „Dalinkis knyga“ renginys. Jame rajono seniūnijoms dovanoti „Knygų nameliai“, skirti knygų mainams poilsio zonose, kad lankytojai ne tik aktyviai leistų laiką, bet ir dalytųsi knygomis.

Pirmasis toks „namelis“ dureles atvėrė Aukštelkų seniūnijoje. Nuo šiol gyventojai, apsilankę Aukštelkų parke, galės ten ne tik ilsėtis, bet ir dalytis, domėtis „Knygų namelyje“-bibliotekėlėje esančiomis  knygomis, jas skaityti. Tikimės, kad ši vieta taps dar patrauklesnė, dalijantis knygomis užsimegs bendrystė, kuri įgalins prasmingiau leisti laisvalaikį skirtingo amžiaus žmonėms. „Knygų namelis“ turi unikalų numerį, yra registruotas pasaulio „Knygų namelių“ žemėlapyje.

257470994 1501229250243942 4597231604665349144 n 257906953 440029207727169 3695558874665083544 n

daugiau

Vėriškių bibliotekoje – renginys apie gerumą

2021-11-03

Sužinoję, kad Prezidentūroje Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanota Vėriškių kaime gyvenanti šeima, vėriškiečiai panoro apie ją sužinoti daugiau. Tad spalio 28 d. Vėriškių bibliotekoje suorganizuotas susitikimas su vėriškietėmis Roma Mockiene ir Jadvyga Valutiene, kurios Prezidentūroje atsiėmė minėtą apdovanojimą, skirtą jų seneliams Tadui Pociui (1880–1960) ir Barborai Bacevičienei-Urbonavičiūtei (Pocienei) (1880–1972). Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius skiriamas tiems, kurie, nepaisydami mirtino pavojaus sau ir savo šeimai, Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjo žydus nuo nacių genocido. Apdovanojimui šiuos asmenis pasiūlė Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus. Buvo remtasi išsigelbėjusių žmonių liudijimais. Patys gelbėtojai apdovanoti po mirties. Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius įteiktas vaikams, anūkams ar net proanūkiams. „Drąsa ir kilnumas nemiršta, o tampa įpareigojimu mums visiems“ – tai prezidento Gitano Nausėdos žodžiai.

Pasitinkant Vėlines

2021-10-28

Artėjant Vėlinėms, spalio 27 d. Šeduvos bibliotekoje įvyko susitikimas su kraštotyrininke Audrone Kiršinaite. Lektorė dalyvavusiems skaitytojams pasakojo apie pakitusius laidojimo papročius. Prisimintos gedulo tradicijos, pasidalyta iki šių dienų išlikusia senovės išmintimi, diskutuota apie giminių laidojimo papročius. Kaip teigė ir kvietė viešnia, „reikia skubėti užrašyti laidotuvių papročius. Jie ilgiausiai išliko, bet per pastarąjį dešimtmetį baigia visiškai nunykti, niveliuojasi arba jų atsisakoma“.

Kraštietės kūrybos paroda Pakalniškiuose

2021-10-27

Pakalniškių kaimo bibliotekoje savo tapybos darbų parodą „Sugrįžimai...“ surengė kraštietė Toma Guokaitė-Matulevičienė. Šioje parodoje eksponuojama 10 autorės savitų paveikslų, nutapytų su didele meile ir talentu.

„Tautiškos giesmės“ šventė Vėriškiuose

2021-07-09

Jau tapo įprasta, kad liepos 6 d. 21.00 val. Lietuvos laiku giedama „Tautiška giesmė“ sujungia lietuvių širdis ir apskrieja visą Žemės rutulį. Gražia tradicija nuo 2009-ųjų tapusiai iniciatyvai  kasmet ištikimi ir vėriškiečiai. Šiemet, ruošiantis šiai šventei, suvienytos Vėriškių bendruomenės, bibliotekos ir kepyklėlės pajėgos. Visi prisidėjo pagal savo galimybes: bendruomenė apmokėjo pramogas vaikams, šventinį koncertą, nupirko dovanų, kepyklėlė iškepė saldumynų vaišėms ir dovanoms, o biblioteka parašė šventės scenarijų, parengė klausimų viktorinai, sukūrė fotosienelę iš nurašytų knygų. Žaidimus rinkome ir jiems rekvizitus ruošėme bendromis jėgomis.