Į Pradžią Filialai Naujienos Kraštietės poetės naujos knygos pristatymas Šaukote

Naujienos

Kraštietės poetės naujos knygos pristatymas Šaukote

2019-04-09

Balandžio 3 d. Šaukote įvyko kraštietės poetės Ritos Dambrauskaitės (1949-2017) poezijos ir prisiminimų knygos „Vėją glaudžiu ir laukus“ pristatymas. Tai antroji knyga, išleista po poetės mirties. Prieš metus buvo išleista jos poezijos knyga „Kaip debesų ėjimas“. Šių knygų sudarytojas – jos vyras Alvidas Jancevičius –žurnalistas, režisierius, iliuzionistas, renginių vedėjas.

111) 112) 

113) 114)

 

Simboliška, kad pirmasis naujos knygos pristatymas įvyko Šaukote, kurio krašte (Žemųjų Levikainių kaime) ir gimė poetė. Renginio vedėjas Alvidas Jancevičius papasakojo, kad šioje knygoje patalpinta ne tik naujai rastų eilėraščių, bet ir giminaičių, bendradarbių, bičiulių prisiminimai apie poetę, jos nepaprastą vidinį grožį, intelektą, gerumą, rūpestingumą. Papasakojo ir keletą linksmų nuotykių iš kelionių į užsienio šalis, kuriose teko pabuvoti poetei, dirbant atsakingose Lietuvos Valstybės kontrolės tarptautinių ryšių pareigose.

Renginio metu nuostabaus balso savininkė aktorė Gražina Urbonaitė paskaitė poetės eilėraščių, o Valstybinio Jaunimo teatro aktorė Jonė Dambrauskaitė atliko keletą dainų, sukurtų pagal poetės eiles, iš Rolando Kazlo ir „Pakeleivių“ naujojo muzikinio albumo „Poetai ateina“.

Renginyje dalyvavo buvusi Ritos Dambrauskaitės anglų kalbos mokytoja ir auklėtoja Gražvyda Toleikienė, mokytojavusi Šaukote. Ji pasidžiaugė ir nuoširdžiai padėkojo, kad taip gražiai įamžintas jos buvusios mylimiausios mokinės atminimas.

Knygos pristatyme dalyvavo ir poetės brolis Jonas Dambrauskas, kiti giminaičiai bei Šaukoto krašto žmonės, gerai pažinoję Ritą bei jos šeimą. Juk čia prabėgo gražiausi poetės vaikystės bei mokslo metai, čia galbūt gimė ir pirmosios jos eilės...

Šaukoto bibliotekininkė Vida Pužaitienė nuoširdžiai padėkojo garbingiems svečiams už nuostabų ir šiltą renginį – atgaivą sielai. Visi norintieji turėjo galimybę įsigyti naująjį leidinį.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1–2. Šaukote įvyko kraštietės poetės Ritos Dambrauskaitės poezijos ir prisiminimų knygos „Vėją glaudžiu ir laukus“ pristatymas.

3. Po knygos pristatymo (iš kairės): poetės brolis Jonas Dambrauskas, aktorė Jonė Dambrauskaitė, knygos sudarytojas Alvidas Jancevičius, Šaukoto bibliotekininkė Vida Pužaitienė, aktorė Gražina Urbonaitė.

4. Iš kairės: knygos sudarytojas Alvidas Jancevičius, brolis Jonas Dambrauskas, buvusi R. Dambrauskaitės mokytoja Gražvyda Toleikienė, bibliotekininkė Vida Pužaitienė, aktorės Gražina Urbonaitė ir Jonė Dambrauskaitė.