Į Pradžią Filialai Naujienos Apie praeitį ir dabartį

Naujienos

Apie praeitį ir dabartį

2020-06-15

 

Birželio 12 d. Šeduvos miesto bibliotekoje vyko latvių rašytojos Noros Ikstenos knygos „Motinos pienas“ pristatymas ir aptarimas. Į renginį po ilgesnės pertraukos susirinko Knygos mylėtojų klubo nariai. Buvusi bibliotekininkė ir klubo įkūrėja Regina Juknienė pasidalijo savo mintimis apie šią knygą. Jos įžvalgos ne vieną jau skaičiusį knygą privertė iš naujo atrasti svarbiausius romano momentus.

Po knygos pasirodymo 2015 m. Nora Ikstena tapo bene garsiausia latvių rašytoja pasaulyje, romanas sulaukė tarptautinio įvertinimo, buvo išverstas į nemažai užsienio kalbų. Skirtingų kultūrų ir kartų žmonėms ši tragiška, vienos šeimos dramą sovietinės ideologijos fone vaizduojanti istorija gali palikti skirtingų įspūdžių. Renginio dalyviams knygos temos pasirodė artimos, įvykiai išgyventi ir patirti, nes viskas dar taip nesenai vyko ir mūsų šalyje. Tragiškas romano veikėjų likimas priminė, kaip svarbu vertinti taip sunkiai iškovotą laisvę, kartu niekada nepamirštant ir praeities įvykių.

Susirinkę Knygos klubo nariai kartu su bibliotekininkėmis įsijungė į įdomią ir turiningą  diskusiją, aprėpusią temas nuo sudėtingiausių žmogaus egzistencijos klausimų iki  labai artimų ir asmeniškų savo pačių gyvenimo istorijų.

Šeduvos bibliotekos nuotraukos ir informacija

Nuotraukose – knygos aptarimo akimirkos