Į Pradžią Filialai Naujienos Valstybės diena Vėriškiuose

Naujienos

Valstybės diena Vėriškiuose

2020-07-13

 

Liepos 6-oji, Lietuvos valstybės diena, Vėriškiuose buvo skirta pramogoms, drauge pasibūti, pabendrauti. Kad šventė būtų įdomi, vyktų sklandžiai, reikėjo suvienyti kaimo bendruomenės narių, jaunimo ir vietos bibliotekos pajėgas.

 

Bendras sumanymas – dalyviai pasidabina tautiniais rūbais ar kitais akcentais: papuošalais, skaromis, šiaudinėmis skrybėlėmis ir pan. Vėriškių kaimo jaunimas sukūrė išradingą šventinę fotosieną tautiniais motyvais, prie kurios galėjo nusifotografuoti kiekvienas norintis. Kaimo biblioteka sumanė įrengti šventinę mini bibliotekėlę, kuri simbolizavo ne tik skaitymą ir domėjimąsi literatūra, bet ir draugiškumą, bendruomeniškumą. Norinčių nusifotografuoti prie šios bibliotekėlės netruko, žaliuojančios gamtos fone ji atrodė labai romantiškai. Vėriškių bendruomenė pakvietė pasivaišinti ką tik išvirta koše, šaltu gėrimu ar arbata.

Į šventę šiemet atvyko ypač daug svečių. Iš Šeduvos sulaukta tenykščio Kultūros ir amatų centro kolektyvo, iš Radviliškio – Kultūros centro šokių kolektyvų „Šelmiai“ ir „Šelmiukai“, iš Vilniaus – Lietuvos viešųjų bibliotekų vykdomo projekto „Prisijungusi Lietuva“ atstovų. Šiuo projektu nuolat stengiamasi padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai ir atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis. Į šventę projekto atstovai atvyko su interaktyvia viktorina ir dovanomis. Viešosios bibliotekos Vėriškių filialo bibliotekininkė Rūta Grigaitienė akcentavo, kad mokytis niekada ne vėlu, ir pakvietė vėriškiečius užsirašyti į bibliotekoje rengiamus skaitmeninio raštingumo mokymus. Naudodamasi proga, kad susirinko daug žmonių, bibliotekininkė taip pat siūlė ateiti į biblioteką pasiskolinti naujai gautų knygų ir iš naujo atrasti skaitymo malonumą, tuo pačiu dalyvauti linksmame žaidime – vasaros skaitymo varžytuvėse „Skaitymo iššūkis“ – ir laimėti prizų. Juk skaitymas mus jungia!

O lygiai 21 valandą jau 12-tą kartą Vėriškių kaimo gyventojai prie bendruomenės namų, prie ten plevėsuojančios Lietuvos valstybės vėliavos, kartu giedojo „Tautišką giesmę“. Visų nuotaika buvo pakili, jautėsi žmonių bendrystė.

Bendrų pastangų, idėjų ir išradingumo dėka iškili šventė tikrai pavyko. Tai buvo įrodymas, kaip bendradarbiavimas sukuria gerą rezultatą.

Viešosios bibliotekos Vėriškių filialo informacija ir nuotraukos

Nuotraukose – (iš kairės į dešinę) bendruomenės slaugytoja Eglė Šveckienė, Vėriškių bendruomenės pirmininkė Aldona Jurelevičienė ir Vėriškių bibliotekos bibliotekininkė Rūta Grigaitienė; Vėriškių bibliotekos skaitytojos Valdemara Alešiūnienė ir Jina Narkevičienė; bendruomenės slaugytoja Eglė Šveckienė, „Prisijungusi Lietuva“ atstovė Gintarė Šatevičiūtė ir Vėriškių bibliotekininkė Rūta Grigaitienė.