Į Pradžią Filialai Naujienos Sidabrave paminėta Tarptautinė muziejaus diena

Naujienos

Sidabrave paminėta Tarptautinė muziejaus diena

2021-05-19

  

Gegužės 18 d.  Sidabravo krašto muziejuje paminėta Tarptautinė muziejų diena.

   

Sidabravo bibliotekininkė Jūratė Kurandienė susirinkusiems gyventojams priminė, kad 2021 metai LR Seimo paskelbti Archyvų metais. Šiemet sukanka 100 metų nuo pirmojo valstybės archyvo įkūrimo. Akcentavo, kad atminties institucijos – ne tik archyvai, bet ir bibliotekos, muziejai.

Minint Tarptautinę muziejų dieną, priminta, kokią svarbi misija patikėta muziejams: puoselėti   kultūros ir istorijos vertybes, išsaugoti jas ateinančioms kartoms. Pabrėžta, kad muziejininko darbas reikalauja daug žinių, kantrybės ir pasišventimo.

Renginyje pasidžiaugta, kad Sidabravo miestelis turi savo krašto muziejų, kuris atidarytas 2002 metais Radviliškio viešosios bibliotekos, Sidabravo seniūnijos, rajono Kultūros skyriaus iniciatyva, pagalba. Muziejaus pradininkė buvo Nijolė Grigienė. Pirmtakės darbą nuo 2017 metų tęsia Regina Grybova. Ji papasakojo plačiau apie šį muziejų, jo patalpas, skyrius, eksponatus, tarp kurių – susitikimų su šalies prezidentu V. Adamkumi ir jo žmona nuotraukos, Sidabravo krašto žmonių senoviniai buities įrankiai, rankdarbiai.

  

Šalia muziejaus yra Antano Vaškelio memorialinis kambarys. Jį prižiūri taip pat R. Grybova. Čia – buvusio kolūkio ilgamečio pirmininko asmeniniai daiktai, nuotraukos, apdovanojimai.

Renginyje sidabraviečiai paskatinti pagal galimybes papildyti muziejaus eksponatus senais buities įrankiais, knygomis, nuotraukomis, atsiminimais, rankdarbiais, kurie čia būtų išsaugoti ir muziejaus lankytojams pasakotų savo istorijas. Ateityje ketinama suskaitmeninti muziejaus eksponatus, kad juos virtualioje erdvėje galėtų matyti visi besidomintieji.                                                              

Sidabravo filialo informacija ir nuotraukos