Į Pradžią Filialai Naujienos Baisogaloje – vasaros stovykla

Naujienos

Baisogaloje – vasaros stovykla

2021-07-02

Birželio 21–25 dienomis Baisogalos bibliotekoje surengta ,,Jaunojo gido stovykla“.

Pirmą dieną  vaikai dalyvavo nuotolinėse kūrybinėse dirbtuvėse ,,Sukurk savo personažą kartu su dailininke Aušra Kiudulaite“. Susitikimo metu dailininkė papasakojo apie savo veiklą, kūrybą, atsakė į stovyklautojų klausimus, pademonstravo, kaip knygai kuriamos iliustracijos, ir pasiūlė kiekvienam pasigaminti įsivaizduojamą personažą – musę – bei sukurti apie tai istoriją. Išradingiausiam dalyviui autorė atsiuntė dovanų  – savo iliustruotą knygą ,,Laimė yra lapė“.

Antrą stovyklos dieną organizuota ekskursija į Kleboniškių kaimo buities muziejų. Stovyklautojus ten pasitiko edukacijos vadovė Marytė Selenienė, kuri vedė edukacinę programą „Lietuvių liaudies etnografiniai žaidimai“. Vaikai išbandė vikrumą ir miklumą žaisdami grupinius, sportinius, gaudynių žaidimus. Susipažinę su senolių žaidimais, aplankė šio kaimo klėtis, gryčias, klojimus, vėjo malūną, apžiūrėjo eksponuojamus įvairius senovinius rakandus.

Trečią dieną stovyklautojai žygiavo į Pakiršinio amatų centrą. Nuvykę klausėsi įdomios Pakiršinio dvaro istorijos. Dalyvavo edukacijoje ,,Marmuruok“, kurią vedė Džiulija Džiaugienė ir Evelina Buivydaitė. Marmuravimas – ypatinga popieriaus dekoravimo technika ant vandens.  Vaikai džiaugėsi užsiėmimo metu sukurtais unikaliais darbais.  

Paskutinę stovyklos dieną susiburta bibliotekoje. Aptarti stovyklos įspūdžiai, diskutuota apie mūsų rajono lankytinas vietas, žaisti įvairūs žaidimai, spalvintos mandalos. Pabaigoje įteikti stovyklos dalyvio pažymėjimai, atminimo dovanėles. Atsisveikindami vieni kitiems linkėjome gražios vasaros.

Projektą finansuoja Radviliškio rajono savivaldybė.

Baisogalos filialo informacija ir nuotrauka