Į Pradžią Filialai Naujienos Šeduvių skaitytojų stovykla

Naujienos

Šeduvių skaitytojų stovykla

2021-07-05

 

Birželio 28 dieną Šeduvos bibliotekoje startavo „Jaunojo gido“ stovykla. Joje dalyvavo 8–14 metų bibliotekos skaitytojai. Stovyklai vadovavo Šeduvos bibliotekos bibliotekininkės Rūta Vilkaitė, Asta Tamošiūnienė, prisijungė ir savanorė Roberta Gilytė.

 

Pirmąją stovyklos dieną dalyviai laiką leido Šeduvoje: iš pradžių bibliotekoje susipažino, paskui  lankėsi Šeduvos istorinės technikos muziejuje, kur juos priėmė ir apie automobilius papasakojo muziejaus įkūrėjas Juozas Jučas, vėliau veiklas tęsė Šeduvos miesto parke, žaidė interaktyvius ir judriuosius žaidimus.

Antrąją dieną laukė išvyka į vieną garsiausių mūsų regiono lankytinų vietų – Kryžių kalną. Susipažinta su jo istorija, aplankytas informacinis centras. Grįždami stovyklautojai užsuko į Šniūraičių kaimą, aplankė biblioteką, etnografijos muziejų, kuriame eksponuojami vietos gyventojų sunešti senieji buities rakandai. Pabūta ir lėlių muziejuje. Visa tai geranoriškai aprodė bibliotekininkė Vilmutė Leskova.

  

Trečiąją stovyklos dieną keliauta į Šiaulėnų miestelį. Ten vaikai aplankė biblioteką, apie kurią papasakojo bibliotekininkė Almutė Petrylienė. Pabūta Šiaulėnų krašto muziejuje. Jame su muzika pasitiko muziejaus darbuotojas, tautodailininkas Eugenijus Arbušauskas. Stovyklautojai susipažino su iškiliu, iš šio krašto kilusiu menininku Baliu Buraču, kuriam yra skirtas vienas iš muziejaus kambarių. Buvo įdomu pamatyti tiek daug išlikusių senovinių buities rakandų, klausytis įdomių pasakojimų. Atsisveikindami vaikai smagiai pažaidė, vaikščiojo ant kojūkų ir muzikavo senoviškais instrumentais. Vėliau aplankė Šiaulėnų Šemetų koplyčią, leidosi į požemius, kuriuose palaidota garsių bajorų Šemetų giminė. Kelionės pabaigoje užsuko į Šiaulės žemę, kopė į apžvalgos bokštą.

Ketvirtąją stovyklos dieną stovyklos dalyviai važiavo į Sidabravą, aplankė vietos biblioteką ir Sidabravo krašto muziejų. Vėliau jų laukė nuotaikingi bibliotekininkės Jūratės Kurandienės paruošti žaidimai. Grįžtant Rimos Stalionienės ūkyje pasigrožėta čia auginamais danieliais.

Paskutinę stovyklos dieną stovyklautojai aplankė Krekenavos regioninį parką. Lankytojų centre susipažino su modernia ekspozicija, kurioje pateikta informacija apie lankytinas parko vietas, augaliją ir gyvūniją. Vaikai lipo į Krekenavos apžvalgos bokštą, nuo kurio atsivėrė nuostabi panorama, vaikščiojo pojūčių taku. Po to užsuko į Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų baziliką. Kelionės pabaigoje  išsimaudė Nevėžio upėje.

Pasibaigus stovyklai, visi dalyviai skirstėsi su puikia nuotaika ir dovanomis.

Projektas finansuotas Radviliškio rajono savivaldybės.

Šeduvos bibliotekos informacija ir nuotraukos