Į Pradžią Filialai Naujienos Paminėtas Sidabravo krašto muziejaus veiklos 20-metis

Naujienos

Paminėtas Sidabravo krašto muziejaus veiklos 20-metis

2022-05-20

Gegužės 18 d. minima Tarptautinė muziejų diena. Tą dieną Sidabravo krašto muziejus pažymėjo savo veiklos 20-metį. Iš pradžių visi susirinko Sidabravo bibliotekoje, aplankė memorialinį prof. V. Žuko kambarį, apžiūrėjo parodą „ Iš močiūtės kraičio skrynios“. Po to vyko dviejų dalių popietė.

001 2 002 2 

003 2 004 2

Pirmojoje – susirinkusieji Sidabravo krašto muziejuje išklausė muziejaus vadovės Reginos Grybovos pristatymo apie jos penkmečio darbus muziejuje. Ji pasidalino prisiminimais, priminė, kad muziejaus paskirtis – surinkti kultūros ir istorijos vertybes, jas išsaugoti ir perduoti ateinančioms kartoms. Apsižvalgę ir pasirašę svečių knygoje, aplankę Sidabravo Garbės piliečio A. Vaškelio memorialinį kambarį, renginio dalyviai keliavo į Sidabravo seniūnijos aktų salę, kur vyko antroji popietės dalis. Popietę vedė muziejaus pirmtakė Nijolė Grigienė. Sidabravo seniūnas Vidmantas Blužas įteikė padėkas prisidėjusiems prie muziejaus kūrimo: už paramą, už geranorišką bendradarbiavimą remontuojant, už atneštus ir padovanotus eksponatus muziejui bei kt.

Renginio metu sveikinimo žodį tarė: buvusi ilgametė Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Aldona Januševičienė, kraštietis Gintaras Žilėnas, sidabravietė Ramutė Paškauskienė, Skėmių seniūnė Ingrida Gladkienė. Koncertavo Skėmių kultūros darbuotojai – Domas Dveilis, moterų ansamblis (vadovė G. Vorienė), kurie atvyko kartu su jaunimo šokių grupe ir jų vadove Kornelija Staneviče. D. Dveiliui dainuojant, jam pritarė visi ne tik linguodami į taktą, bet ir dainuodami, aktyviausi ir drąsiausi pasisuko valso sūkury. Popietė baigėsi maloniai šnekučiuojantis prie kavos puodelio ir atsineštinių vaišių.

Viešosios bibliotekos informacija ir Jūratės Kurandienės nuotraukos

  1. Kalba muziejaus vadovė R. Grybova.
  2. Kalba muziejaus pirmtakė N.Grigienė
  3. Sidabravo seniūnas dėkoja skėmiečiams už šokius ir dainas.
  4. Bendra popietės dalyvių nuotrauka.