Į Pradžią Filialai Naujienos Naktinis paukščių stebėjimas Tyrulių pelkėje

Naujienos

Naktinis paukščių stebėjimas Tyrulių pelkėje

2022-05-26

Gegužės 20 d. pavakarę Tyruliuose susirinko mylintys gamtą žmonės: dalyvavo LR Seimo narys Antanas Čepononis su žmona Nijole, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, Kultūros, paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėja Justė Juškaitė, Radviliškio miesto seniūno pavaduotoja Virgilija Dževečkienė, Radviliškio kultūros centro direktorė Indrė Ginkevičienė, tyruliečiai bei kiti svečiai. Visi išsiruošė keliauti į Tyrulių pelkę – naktinį paukščių stebėjimą.

Keliauninkai. Nuotr. J. Margaitienės Klausomės ornitologės E. Pakštytės pasakojimo. Nuotr. R. Akstino

Prieš žygį. Nuotr. R. Akstino

Žygyje dalyvavo ornitologai – Eglė Pakštytė ir Robertas Akstinas. Jie susirinkusiuosius supažindino su Tyrulių pelkėje gyvenančiais ir besiveisiančiais paukščiais, kai kuriuos tą vakarą keliautojams pavyko pamatyti iš arčiau, išgirsti jų čiulbesį.

Žygeiviai grožėjosi: kragais, baubliais, jūrinėmis baltosiomis žuvėdromis, gulbėmis giesmininkėmis, plovinėmis vištelėmis, remezomis ir kitais Tyrulių pelkės sparnuotaisiais gyventojais. Šią išvyką į Tyrulių pelkę vainikavo išgirsti nuostabūs lakštingalų balsai ir... varlių ,,orkestras“. Keliautojai sugrįžo jau po vidurnakčio. Nors pavargę, bet visi labai laimingi, linksmi, pasikrovę geros energijos iš gamtos.

Renginio sumanytojos ir organizatorės: bibliotekininkė S. Remeikienė, Tyrulių bendruomenės pirmininkė A. Kurtkuvienė, bei bibliotekos ir bendruomenės aktyvistė O. Aksinavičienė.

Viešosios bibliotekos informacija ir žygio dalyvių nuotraukos