Į Pradžią Radviliškio viešojoje bibliotekoje pristatyta R. Olšausko knyga „Jeigu aš matyčiau“

Radviliškio viešojoje bibliotekoje pristatyta R. Olšausko knyga „Jeigu aš matyčiau“

2018-10-16

Spalio 12 d. Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje viešėjo Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos moksleivis Redas Olšauskas, kuris pristatė savo eilėraščių knygą „Jeigu aš matyčiau“. Išleisti šią knygą buvo didžiulė neregio berniuko svajonė, kuri pagaliau išsipildė.

loi1 loi2 

loi34 (57)

Nuo gimimo regėjimo negalią turintis R. Olšauskas geba eilėmis reikšti savo emocijas, jausmus. Nors jo parašyti eilėraščiai yra nesudėtingos struktūros, tačiau juose autorius atveria savo išgyvenimus, patirtus įspūdžius ar nuotaiką. R. Olšauskas – mokinys, turintis specialiųjų poreikių, o jo kuriamos eilės – tai pirmieji bandymai, kupini vaikiškų troškimų ir dėkingumo.

Radviliškio viešosios bibliotekos lankytojams R. Olšauskas deklamavo savo eiles, pasakojo apie savo pirmąjį sukurtą eilėraštį, dėkojo ir gyrė visada šalia jo esančią atsidavusią mokytoją Vijolę Vedeckienę, kurią vadina antrąja savo mama, ir nuostabius klasės draugus.

Renginio metu buvo parodytas Leono Karaliūno ir Ričardo Norkaus sukurtas filmas „Iš tamsos į šviesą“. Šiame filme pasakojama apie Redo gyvenimą, dideles artimųjų pastangas berniuką išgydyti ir jam suteikti regėjimo džiaugsmą – iki šiol neprarastą viltį ir tikėjimą medicinos mokslo pažanga iki sėkmingos adaptacijos „Saulės“ pagrindinėje mokykloje, kur jau 10 metų jį supa nuoširdūs ir visada pasirengę padėti klasės draugai bei mokytojai.

Renginys bibliotekoje buvo skirtas Pasaulinei baltosios lazdelės dienai. Į susitikimą su R. Olšausku atvyko Gražinos pagrindinės mokyklos trečios klasės moksleiviai ir mokytojos.

Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės dėkojo svečiams už šiltą ir nuoširdų knygos pristatymą, linkėjo R. Olšauskui sėkmės ir niekada nenustoti svajoti.

Šio neregio berniuko kūryba skatina vaikus labiau pamąstyti apie šalia esančius, padeda suprasti, kad mes visi skirtingi. Mokytojams R. Olšausko knyga gali būti puikia mokymo priemone, kuri skatina kalbėti apie toleranciją, empatiją, norą padėti kitiems.

Knyga „Jeigu aš matyčiau“ yra parašyta reginčiųjų ir Brailio raštu. Iliustracijas kūrė R. Olšausko klasės draugai. Pasak mokytojos V. Vedeckienės, ši knygelė yra pavyzdys kitiems nebijoti svajoti, kurti, nepaisant sunkumų. Prie knygos leidimo prisidėjo mokyklos bendruomenė, rajono gyventojai, Jono Avyžiaus viešoji biblioteka bei R. Olšausko giminės ir pažįstami.

Vieną knygą autorius padovanojo Radviliškio viešajai bibliotekai.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

  1. Radviliškio viešojoje bibliotekoje pristatyta Redo Olšausko knyga „Jeigu aš matyčiau“.
  2. Renginio metu buvo parodytas Leono Karaliūno ir Ričardo Norkaus sukurtas filmas „Iš tamsos į šviesą“.
  3. Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės dėkojo svečiams už šiltą ir nuoširdų knygos pristatymą, linkėjo R. Olšauskui sėkmės ir niekada nenustoti svajoti.
  4. Redas Olšauskas ir jo mokytoja Vijolė Vedeckienė.