Į Pradžią Susitikimas su Joniškio krašto tautodailininke Aušra Petrauskiene

Susitikimas su Joniškio krašto tautodailininke Aušra Petrauskiene

2018-10-26

Spalio 25 dienos popietę Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje viešėjo tautodailininkė, senojo žaislininkystės amato puoselėtoja, Žagarės „Lėlių namų“ ir „Kaliausių fabrikėlio“ įkūrėja Aušra Petrauskienė. Ji taip pat yra ir Žagarės vyšnių festivalio kaliausių rekordo idėjos autorė.

fu1 fu2 fu3

Susitikimo dalyvius viešnia supažindino su jos širdžiai miela veikla: įvairiausių lėlių ir angelų gamyba, su tautiškomis lėlėmis – Onyte ir Joneliu, kurios jau yra pabuvojusios daugelyje pasaulio šalių, o dabar keliauja po Lietuvos regioninius parkus, apie jas kuriami filmai, lėlės dažnai fotografuojamos.

Radviliškio viešojoje bibliotekoje vaikams buvo parodyti trumpi informaciniai filmukai apie „Lėlių namus“ ir „Kaliausių fabrikėlį“, Onytės ir Jonelio kelionių ištraukos. Taip pat tautodailininkė A. Petrauskienė susirinkusiems pristatė savo knygą „Miestelis, kuriame gyvena lėlės“, papasakojo, kaip šiai knygai rinko medžiagą, kokius šaunius pašnekovus sutiko, supažindino su senovine lėle „Boboliu“.

Susitikime su lėlininke dalyvavo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos projekto „Visos dienos mokykla“ 3 klasės mokiniai ir jų mokytojos padėjėja Marina Žmejauskienė kartu su mokyklos bibliotekininke Ona Jankūniene.

Vaikai tautodailininkės ir knygos autorės klausinėjo įvairiausių dalykų: per kiek laiko galima pasiūti vienokią ar kitokią lėlę, kiek metų ji užsiima minėta veikla, kurios lėlės jai pačiai gražiausios ir t.t.

Tautodailininkė padovanojo Gražinos pagrindinei mokyklai ir Radviliškio viešajai bibliotekai po savo knygą bei visus pakvietė apsilankyti „Lėlių namuose“ ir „Kaliausių fabrikėlyje“.

Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos padėkojo tautodailininkei A. Petrauskienei už jaukų susitikimą, linkėdamos ir toliau šildyti pasaulį savo veikla, naujomis idėjomis, nuoširdumu ir entuziazmu.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su tautodailininke, senojo žaislininkystės amato puoselėtoja, Žagarės „Lėlių namų“ ir „Kaliausių fabrikėlio“ įkūrėja Aušra Petrauskienė.
  2. Tautodailininkė A. Petrauskienė kuria lėles apie 30 metų. Pirmosios pasiūtos lėlės buvo su labai ilgomis kojomis.
  3. A. Petrauskienė pristatė savo knygą „Miestelis, kuriame gyvena lėlės“.
  4. Susitikime su lėlininke dalyvavo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos projekto „Visos dienos mokykla“ 3 klasės mokiniai ir jų mokytojos padėjėja Marina Žmejauskienė kartu su mokyklos bibliotekininke Ona Jankūniene bei Viešosios bibliotekos darbuotojos.