Į Pradžią Naujienos Teatrinė-muzikinė kelionė „Amžinas keleivis“ – Radviliškio viešojoje bibliotekoje

2018-11-29

Lapkričio 28 d. Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko teatrinė- muzikinė kelionė „Amžinas  keleivis“, skirta 150-osioms Vydūno (Vilhelmas Storosta) gimimo metinėms. Renginyje dalyvavo Kauno dramos teatro aktorius Petras Venslovas ir liaudies dainų atlikėja, muzikantė Daiva Šeškauskaitė.

amžinas1. amžinas2. amžinas3.

„Amžinas keleivis“ – tai meninė kelionė, kurioje Vydūno laiškų fragmentai, mintys apie žmogaus gyvenimo tikslą, lietuvių tautą, jos kalbą, monologai ir teatro spektaklio, Mažosios Lietuvos, Vydūno dainos, giesmės ir kankliavimas. Susirinkę radviliškiečiai ne tik klausėsi aktoriaus ir muzikės pasirodymo, bet ir buvo patys pakviesti kartu atlikti Vydūno Mažojoje Lietuvoje sukurtą kūrinį „Lietuvių giesmė“. Ši giesmė pretendavo tapti Lietuvos himnu.

Simboliška tai, kad aktorius P. Venslovas  prieš tris dešimtmečius, minint Vydūno 120-ąsias metines, teatre taip pat vaidino Vydūną, radviliškiečiams rodė šio spektaklio nuotraukas, kuriose daugelis įžvelgė aktoriaus panašumų į Vydūną.

Renginio pabaigoje Viešosios bibliotekos svečiams už puikų vakarą dėkojo Radviliškio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkienė ir visiems susirinkusiems linkėjo gero vakaro.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje – teatrinė-muzikinė kelionė „Amžinas  keleivis“.
  2. Kauno dramos teatro aktorius Petras Venslovas ir liaudies dainų atlikėja, muzikantė Daiva Šeškauskaitė.
  3. Radviliškio knygos mylėtojų klubo „Beržė“ nariai su renginio svečiais ir Radviliškio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkiene (dešinėje).