Į Pradžią Mažiesiems Radviliškio viešosios bibliotekos lankytojams pristatyti edukaciniai užsiėmimai „Sensoriniai skaitymai“

2018-12-12

Gruodžio 6 d. Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje svečiavosi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos darbuotojos, kurios pristatė jų bibliotekoje organizuojamus edukacinius užsiėmimus „Sensoriniai skaitymai“. Į šiuos užsiėmimus kviečiami vaikai, turintys autizmo spektro sutrikimų. Skaitymai parengti vaikams, turintiems kalbos arba komunikacijos sunkumų. Mažiesiems yra suteikiama galimybė patirti pasakojimą kitais pojūčiais, ne vien tik kalba.

gret1 gret2 gret3

gret4

Šie edukaciniai užsiėmimai, bendradarbiaujant su Radviliškio viešąja biblioteka ir  Radviliškio Gražinos pagrindine mokykla, buvo parodyti minėtos mokyklos dviem specialiųjų- lavinamųjų klasių ir dviem priešmokyklinio ugdymo klasių moksleiviams, kurie labai džiaugėsi šia pasakų sekimo naujove. Mažiesiems Radviliškio viešosios bibliotekos lankytojams buvo perskaitytos trys pasakos: Nadios Kovaliovos „Meškis ir žąsis“, Tomo Fletcherio „Atsargiai! Monstriukas knygoje“ ir  Annos Lennos „Spalvų monstriukas“.

Svečius iš Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos ir Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos moksleivius pasveikino  Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, kuri džiaugėsi pristatoma naujove, ir kartu su  Vaikų literatūros skyriaus vedėja Nijole Pakštiene susirinkusiems bibliotekos bičiuliams linkėjo įsimintinų įspūdžių iš šio netradicinio renginio.

„Sensorinių skaitymų“ metu vaikai buvo įtraukiami į istoriją, kartu atliko įvairias užduotis, žaidė. Dalyvaudami tokiose veiklose vaikai gausina savo žodyną, mokosi laukti savo eilės, būti kartu su kitais vaikais, yra skatinamas jų kūrybiškumas. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje tokie užsiėmimai vyksta specialiai vaikams, turintiems autizmo spektro sutrikimų, pritaikytoje erdvėje.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Radviliškio viešojoje bibliotekoje svečiavosi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos darbuotojos, kurios pristatė jų bibliotekoje organizuojamus edukacinius užsiėmimus „Sensoriniai skaitymai“. Viešnias pristatė Radviliškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja N.  Pakštienė.
  2. Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė V. Šukaitienė pasidžiaugė vaikams pristatoma naujove ir mažiesiems linkėjo įsimintinų įspūdžių.
  3. „Sensorinių skaitymų“ metu vaikai buvo įtraukiami į istoriją, kartu atliko įvairias užduotis, žaidė.
  4. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos darbuotojos skaitė N. Kovaliovos pasaką „Meškis ir žąsis“.