Į Pradžią Radviliškio viešojoje bibliotekoje skambėjo kunigo Ričardo Doveikos pamokymai

Radviliškio viešojoje bibliotekoje skambėjo kunigo Ričardo Doveikos pamokymai

2018-12-13

Gruodžio 11 d. į Radviliškio rajono savivaldybės viešąją biblioteką gausiai rinkosi miesto ir rajono gyventojai. Visi nekantriai laukė susitikimo su kunigu teologijos licenciatu Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčios klebonu Ričardu Doveika. Radviliškio viešosios bibliotekos konferencijų salėje tilpo daugiau nei 200 žmonių. Visus vienijo noras pamatyti garsųjį Lietuvos pamokslininką.

vio1 vio2 vio3 

vio4 vio5

 Iš pradžių visus susirinkusius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis kartu su tądien Radviliškio rajone viešėjusiu kandidatu į Lietuvos prezidentus Gitanu Nausėda ir jo komandos nariais: psichologu Andriumi Kaluginu ir aktoriumi Juozu Budraičiu. G. Nausėdos teigimu, šiandien retas moka taip jautriai, paliečiant kito širdį, kalbėti, kaip kalba kunigas Ričardas Doveika.

Po to su radviliškiečiais bendravo garsusis pamokslininkas. Pradėjęs savo kalbą kunigas R. Doveika sakė, kad jam svečiuotis Radviliškio krašte labai daug reiškia, nes čia būti – tai sugrįžti prie savo šaknų – Baisogaloje gyveno jo mamos šeima, Grinkiškyje yra palaidoti seneliai. Sakydamas, kad pats didžiausias turtas yra laikas, kunigas kvietė visus Radviliškio krašto žmones į žodžio kelią, nes ateina laikas atsiverti, suklusti. Artėjant didžiosioms metų šventėms, Viešosios bibliotekos renginių lankytojams kunigas dėstė amžinas gyvenimo vertybes. Jis atvirai pamokslavo sakydamas, jog šiandien pasninko laikotarpis praranda prasmę, kai žmogus viduje yra pilnas pykčio, nemyli šalia esančio žmogaus. Taip pat svečias akcentavo žmonių susiskaldymą. Anot kunigo, Lietuvoje žmonės išgyveno įvairiausius kartus, trėmimus, net badą, nes buvo vieningi, su daina ir susikibę už rankų sugebėjo kovoti už savo laisvę, už teisę kalbėti lietuviškai, o dabar, kai nėra dėl ko kovoti, neliko ir  tos vienybės. Taip pat R. Doveika pastebi, jog šiandien yra daugiau besiskiriančių šeimų, nutinka skaudžių nelaimių dėl nemokėjimo bendrauti.

„Žmonės, išgyvenę badą, marą, tremtį ir nieko neturėdami, buvo sotūs ir laimingi. Dabar, atrodo, kad visi kasdien kažkur kraustosi, labai daug visko perka... O kas darosi su jaunimu, kuris jau dabar kalba, kad mūsų šalyje jiems bloga gyventi ir čia nemato savo ateities, nors dar nespėjo užaugti, sau duonos užsidirbti...“, – nuogąstavo kunigas R. Doveika  ir kvietė visus sugrįžti į bažnyčias sakydamas, kad tikėjimas yra valstybės pagrindas, nuo kurio priklauso mūsų visų pasaulietiškumas. Tai tik maža dalis prasmingų pamokymų, kuriuos tądien išgirdo radvilieškiečiai.

Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė pasidžiaugė į renginį taip gausiai susirinkusia publika ir dėkojo kunigui R. Doveikai už raginimą kitaip pažvelgti į didžiausią vertybę meilę, kitas vertybes – tikėjimą, viltį, orumą. Direktorė sakė, kad reikia visiems išmokti nepastumti žmogaus, mylėti artimą ir maldos namuose kalbėti maldą pirmiausia už šalia esantį. Visų susirinkusių vardu V. Šukaitienė dėkojo R. Doveikai, kad nepamiršta savo tėvų gimtojo krašto, kuriame jis visada labai laukiamas.

Šio jaukaus ir prasmingo vakaro nuotaiką kūrė Baisogalos kultūros centro ansamblis (vadovė Neringa Bernadickienė).

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

  1. Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi kunigas Ričardas Doveika (pirmoje eilėje sėdi pirmas iš kairės), šalia jo sėdi Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė ir Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis.
  2. Kunigas R. Doveika su radviliškiečiais pasidalijo savo įžvalgomis apie įstabų laiką prieš šv. Kalėdas, priminė gyvenimiškas vertybes.
  3. Kunigą R. Doveiką (kairėje) ir visus susirinkusius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras A.  Čepononis (dešinėje) kartu su tądien Radviliškio rajone viešėjusiu kandidatu į Lietuvos prezidentus G. Nausėda (viduryje) ir jo komandos nariais.
  4. Iš kairės Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis, viduryje stovi kunigas R. Doveika ir Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė V. Šukaitienė kartu su Baisogalos kultūros centro ansamblio narėmis.
  5. Radviliškio viešosios bibliotekos salė buvo perpildyta – visi nekantriai laukė susitikimo su kunigu teologijos licenciatu Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčios klebonu R. Doveika.