Į Pradžią Naujos knygos

Warning: Creating default object from empty value in /home/a0011236/public_html/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 155

Naujos knygos

2021-10-19

SKAITYTOJŲ APTARNAVIMO SKYRIAUS NAUJI LEIDINIAI

Paltinienė

Nelly Paltinienė. Tu ateik į pasimatymą: [biografija] / Irma Laužikaitė. – 2-asis leid.. – Vilnius: BALTO leidybos namai, 2021. – 359, [1] p.

„Gyvenimas labai gražus – ir su tuo, kas buvo gera, ir su tuo, kas buvo bloga. Aš buvau laiminga scenoje. Galiu atvirai pasakyti: visų pirma buvau dainininkė, tik paskui – moteris. Ir dėl nieko nesigailiu.“
Nelly Paltinienė

Enigma dulpex jpg

Enigma duplex: [dviguba mįslė]: [meistriškas istorinis detektyvas apie Vilniaus ir Lietuvos istorijos paslaptis, vertas lietuviško Da Vinčio kodo vardo] : romanas / Sondra Rankelienė. – Kaunas: Obuolys [i.e. Lectio divina], [2021]. – 413, [3] p.

Senovinių knygų ekspertė Sondra Rankelienė skaitytojus sužavėjo istoriniu trileriu „Enigma Orbi“, nenusileidžiančiu Dan Brown kūrybai. Antroje knygoje „Enigma duplex“ vėl susitiksime pamėgtus veikėjus ir leisimės į painų žmogžudysčių tyrimą.  Tai – istorinis detektyvas, nenuspėjamu siužetu ir įtampa nenusileidžiantis pirmajam. Autorė kviečia atrasti Lietuvos sostinės ir mūsų šalies paslaptis.

...Vilniuje siautėja žiaurus žudikas. Merginos žudomos viena po kitos. Ar jis maniakas, ar žmogžudysčių priežastys sudėtingesnės? Tyrimai atveda iki Lenkijos princesės Jadvygos Jogailaitės skrynutės, kurią šiuo metu galima apžiūrėti Valdovų rūmų ekspozicijoje. Panašu, kad ši mįslė siekia tolimą senovę.

Kaimynai

Kaimynai: psichologinis trileris / Sally Hepworth. – Vilnius: BALTO leidybos namai, 2021. – 333, [2] p.

Gyvenimas Žaviojo kiemo gatvelėje atitinka pavadinimą. Kaimynai čia pažįsta vieni kitus, jų atžalos ramiai žaidžia gatvėje. Tad šeimyniško rojaus paveiksle visiškai nedera ką tik atsikrausčiusi Izabelė Heterington. Vieniša, nors aplink gyvena vien šeimos su vaikais. Būstą nuomojasi, o visi kiti čia įsigiję namus. Apie jos darbą irgi niekas nieko nežino.

Naujoji gyventoja ypatingą susidomėjimą kelia trims jaunoms mamoms. Tik kad jos ir pačios turi ką nutylėti. Kodėl Endžė jaučia poreikį kontroliuoti visas savo gyvenimo sritis? Kodėl Franė rūpestingam, švelniam savo vyrui neleidžia artintis prie kūdikio? Kodėl prieš trejus metus Esė nusivežė dukrelę į parką, o grįžo namo be jos?

Izabelė nevengia bičiuliautis su kaimynėmis, ypač – su dviejų mažylių mama Ese. Moterų draugystei stiprėjant, į paviršių ima kilti vis daugiau nutylėtų paslapčių...

Karo lakūnės

Karo lakūnės: romanas / Noelle Salazar. – Vilnius: Tyto alba, 2020. – 430, [2] p.

Audrey Coltrane visuomet norėjo skristi. Būtent todėl ji kadaise išmeldė, kad tėtis išmokytų ją pilotuoti mažame aerodrome Teksaso valstijos užkampyje. Būtent todėl ji užsirašė į karo lakūnų mokymus Havajuose, kai Europoje prasidėjo karas. Ir tik dėl to ji užsispyrusiai teigia, kad jos nedomina jautrūs  romantiniai santykiai, net su nuginkluojančios šypsenos savininku leitenantu James Hartu, kuris galiausiai tapo geru draugu. Visa tai įgavo naują prasmę vieną baisią dieną Pearl Harbore, kai pradėjo kristi bombos ir nebeliko jokios saugios vietos…

Kebliausias gyvenimo darbas

Kebliausias gyvenimo darbas: romanas / Pete Fromm. – Vilnius: BALTO leidybos namai, 2021. – 349, [2] p.

Tazas ir Marnė – jauni, beprotiškai įsimylėję, kupini svajonių ir planų. Santūrus stalius meistrauja baldus ir remontuoja namus, tiesa, savajam laiko beveik nelieka. Namą, kurį jie įsigijo, kone reikia perstatyti, jiems trūksta pinigų, santykiai su tėvais komplikuoti, bet tai nesvarbu – jie turi vienas kitą. O netrukus gims ir pirmas jų vaikelis, kuriam sukurs jaukius namus, išmokys plaukti ir meškerioti, visi drauge klajos po gražiausias Montanos vietas... Tačiau viena lemtinga akimirka – ir tobula ateities vizija dūžta į šipulius. Tazas stačia galva įmetamas į naują ir nepažįstamą tėvystės pasaulį, pilną atsakomybės, nemigos naktų, netikėtų džiaugsmų ir nepakeliamo sielvarto.

Klara ir saulė

Klara ir Saulė: romanas / Kazuo Ishiguro. – Vilnius: Baltos lankos, [2021]. – 330, [1] p.

Tai romanas apie vienatvę, empatiją, pasiaukojimą, autentiškumą, tikėjimą ir staigiai besikeičiantį pasaulį. Jo centre iškyla pamatinis klausimas – ką mums, žmonėms, reiškia mylėti?

Parduotuvės vitrinoje Klara, vaikų Dirbtinė Draugė, gebanti išskirtinai mąstyti ir suprasti žmones, atidžiai ir smalsiai stebi pirkėjų ir praeivių lauke elgesį. Klara viliasi, kad ją pagaliau kas nors išsirinks. Bet prieš iškeliaudama į žmonių namus, ji perspėjama, kad iš jų nei meilės, nei draugystės per daug tikėtis neverta. Ir vis dėlto atsakingai vykdydama savo pareigą apsaugoti žmogų nuo vienatvės, Klara bando perprasti žmogaus esmę.

Kopa

Kopa : [romanas] / Frank Herbert. – [Vilnius] : Kitos knygos, [2021]. – 722, [2] p.

Jei „Žiedų valdovas“ yra laikomas maginės fantastikos žanro Biblija, tai mokslinės fantastikos kategorijoje toks statusas drąsiai atitenka Franko Herberto kūriniui „Kopa“. Teigiama, kad su šia knyga savo literatūriniu svoriu konkuruoti gali nebent tik Isaac’o Asimovo „Fondo“ serija. Romanas „Kopa“ pasižymi detaliu pasauliu, kurį autorius apipina visatos istorija, religija bei mitologija. Siužete gausu politinių intrigų, išdavysčių ir mūšių. Svarbi nagrinėjama tema – žmonių santykis su galia. Akyli skaitytojai pastebės, kad mokslinės fantastikos kūrinyje atsispindi daugybė šių laikų realijų, pavyzdžiui, naftos karai ir išteklių šaltinių kontrolė. Be viso kito „Kopa“ vadinama ir ekologiniu romanu, o autorius įtaigiai vaizduoja mūsų kasdienybės ir gamtos ryšį. Teigiama, kad 1965-tais metais išleistas kūrinys padarė nemenką įtaką gamtosaugininkų judėjimams.

Mergaitė pajūryje

Mergaitė pajūryje : detektyvinis romanas / Anna Johannsen. – Vilnius : Briedis, 2021. – 299, [2] p.

Vyriausioji komisarė Lena Lorencen dalyvauja plataus masto paieškose Šiaurės Fryzų saloje Fiore. Dingo keturiolikmetė Marija Logener, kilusi iš ekstremaliai religingos šeimos ir visų apibūdinama kaip pagal savo amžių neįprastai brandi. Antrą paieškos dieną mergaitė randama nuošaliame pajūrio ruože su perpjautomis venomis.

Lenai ir jos jaunajam kolegai Johanui Grazmanui tuojau kyla įtarimas, kad tai – ne savižudybė. Marijos tėvai vengia bendradarbiauti su policija, tačiau jie pasirodo esą ne vieninteliai, lyg ir turintys ką slėpti.

Žingsnis po žingsnio tyrėjai skverbiasi į mergaitės gyvenimą ir paslaptis. Vyriausioji komisarė įsitikinusi, kad bylos raktas glūdi būtent čia

Myliu dar labiau

Myliu dar labiau : [detektyvinis romanas] / Lisa Gardner. – Vilnius : Metodika, 2011. – 348, [1] p.

Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo įprastas nusikaltimas. Pareigūnė Tesa Leoni nebeapsikentė vyro smurto ir nušovė jį tarnybiniu ginklu. Mėlynės ant moters kūno patvirtina, kad ji gynėsi. Tačiau kur dingo šeimos dramą turėjusi matyti šešiametė dukra? Bylą pradeda tirti patyrusi detektyvė Didi Voran ir buvęs jos mylimasis Bobis Dodžas.

Sekdami bylos pėdsakais pareigūnai kiekviename žingsnyje susiduria su paslaptimis. Jie sužino apie baisų nusikaltimą Tesos Leoni paauglystėje, gėdingą jos vyro pomėgį ir neįsivaizduojamą draugų išdavystę. Tačiau blogiausia dar ateityje...

Psichoterapeutas

Psichoterapeutas : trileris / B.A. Paris. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2021]. – 406, [1] p.

Alisai ir Leo įsikrausčius į ką tik renovuotą namą Rate, – uždarame neeilinių gyventojų rajone, – galima pamanyti, kad visos poros svajonės pagaliau išsipildė. Vis dėlto išorinis įspūdis – apgaulingas...

Susipažinusi su naujaisiais kaimynais, Alisa apie savo naujuosius namus sužino siaubingą paslaptį ir pajunta stiprų emocinį ryšį su anksčiau čia gyvenusia Nina.

Pamažu Alisa vis labiau įninka į dvejų metų senumo įvykius. Ji po gabalėlį mėgina sunarstyti tikrąjį nesenos praeities vaizdą. Tačiau niekas nelinkęs apie tai atvirauti. Kaimynai stengiasi žūtbūt išsaugoti paslaptis. Visgi ima aiškėti, kad viskas čia toli gražu ne taip tobula, kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio.

Tu manęs nepažįsti

Tu manęs nepažįsti: [trileris] / Sara Foster. – Vilnius: Sofoklis, 2021. – 382, [2] p.

Lizė – žavi raudonplaukė – dingo būdama aštuoniolikos. Nelaimė aukštyn kojomis apvertė ne tik jos šeimos, bet ir aplinkinių gyvenimus. Ypač – Nojaus ir Tomo, dviejų brolių, palaikiusių su mergina artimą ryšį. Prabėgus dvylikai metų, Nojus merginos vis dar nepamiršo – ji buvo pirmoji jo meilė, nors ir draugavo su Tomu. Paskutinį vakarą žmonės matė, kaip Lizė susibarusi su savo vaikinu išėjo namo, tik taip ir negrįžo. Vos merginai dingus Tomas išvyko, taip sukeldamas daugybę įtarimų. Po daugiau nei dešimtmečio Lizės bylos nagrinėjimo procesas atnaujinamas.

Tuo metu keliaudamas po Tailandą Nojus susipažįsta su Alisa. Jiedu netrunka įsimylėti, tačiau nė vienas nesijaučia galintis būti visiškai atviras, mat abu slepia tamsias paslaptis. Galiausiai juos pasiveja ir pasiglemžia praeitis: viskas, kas jų gyvenime vyko iki šiol, buvo apgaulingas miražas. Ar verta pasakyti tiesą, jei žinai, kad ji viską sugriaus?

Žarijų sala

Žarijų sala : [romanas] / Kimberley Freeman. – Vilnius : Alma littera, 2021. – 457, [3] p.

Tai kupinas intrigos ir netikėtų siužeto vingių pasakojimas apie dvi moteris, gyvenusias skirtingais šimtmečiais, ir seną vilą Australijoje, išsaugojusią ne vieną tolimos praeities paslaptį.

1891-ieji. Tilės Kirkland vos kelis mėnesius trukęs nelaimingas santuokinis gyvenimas užsibaigia siaubinga nelaime. Tilė sukrėsta, ją persekioja slogus kaltės jausmas, todėl ji pabėga į kitą pasaulio kraštą, į Australiją. Jai pasisekė, gavo darbą Mortono įlankos Žarijų saloje; tapo ne pagal metus protingos tenykščio kalėjimo viršininko dukrelės Nelės guvernante. Tilė supranta – norėdama pradėti naują gyvenimą saloje, turi gerai slėpti savo praeitį. Tik ji nepastebi, kad Nelė akylai stebi kiekvieną jos žingsnį ir viską užsirašo, savo dienoraščio lapus sukaišiodama į viso jų didelio seno namo plyšelius...

VAIKŲ LITERATŪROS SKYRIAUSNAUJI LEIDINIAI

 Be pavadinimo1

Kussat-Deviatnikovė, Vaida

Tukutaškės pasakos / Vaida Kussat-Deviatnikovė ; iliustravo Indrė Salanginaitė. - Vilnius : Briedis, 2021

Knygelę sudaro dvi eiliuotos istorijos, kuriose mažieji skaitytojai skatinami mylėti net pačius mažiausius gyvūnėlius. Istorijos ragina patikėti, kad viskas įmanoma, jeigu tik pasirenkame teisingą kelią ir atkakliai siekiame savo svajonių.

„Kirmėlytė svajotoja" – tai pasaka apie mažos kirmėlytės turimą didelę svajonę. Apie jos drąsą keisti nusistovėjusias tradicijas ir leistis į kelionę savo norų link.

„Voriukas siuvėjas" – istorija apie nelabai mėgstamą vabaliuką, kuris iš kasdienės ir jaukios aplinkos patenka į visiškai jam nepažįstamą. Naujieji aplinkiniai nėra juo sužavėti ir pašiepia jo išvaizdą, bet tai, ką jis moka geriausiai, priverčia pažvelgti į jį visai kitomis akimis. Be to, knygelėje pateikiama užduotis – įvairiose iliustracijų vietose besislepianti Tukutaškė ragina vaikus ne tik klausytis, bet ir aktyviai dalyvauti istorijoje ieškant boružėlių.

Be pavadinimo2

Spragtukas ir pelių karalius : pagal E.T.A. Hoffman / pasaką [pagal Adelės Laigonaitės vertimą] adaptavo Gaja Guna Eklė ; iliustravo Eidvilė. - Vilnius : Alma littera, 2021

Vaikams nuo 5 m.

Laikui nepavaldi klasikinė kalėdinė pasaka apie gerumą, drąsą ir meilę.

Kalėdų proga septynmetė Marija gauna daugybę nepaprastų dovanų, bet jos akį patraukia mielas kareivukas – Spragtukas, skirtas riešutams gliaudyti. Netrukus paaiškėja, jog jis yra užburtas princas. Kad atvirstų į žmogų, jis turi nugalėti septyngalvį pelių karalių, o jį patį, net ir negražų, turi pamilti kilni mergaitė. Ar pavyks Spragtukui ir Marijai išsklaidyti piktus burtus?

Vokiečių romantiko Ernsto Theodoro Amadėjaus Hoffmanno stebuklų, nuotykių ir išbandymų kupinas pasakojimas „Spragtukas ir pelių karalius" pasaulį keri jau 200 metų. Šiame leidime klasikinis kūrinys adaptuotas mažiesiems skaitytojams.

Be pavadinimo3

Savickytė-Damanskienė, Kristina (1975–)

Kaip Tilis džiaugsmo ieškojo : pasaka su uodega / Kristina Savickytė, Motiejus Damanskis ; iliustravo Marija Smirnovaitė. - Vilnius : Alma littera, 2021

Tobula knyga jaukiems vakarams su vaikais – skaitykite, kalbėkitės, gaminkite, žaiskite ir džiaukitės vienas kito draugija.

Nykštukas Tilis kalno papėdės gyventojams kasmet dovanoja džiaugsmą, jis padeda jiems išgyventi tamsius ir šaltus žiemos vakarus. Bet kaip Tiliui dalintis džiaugsmu su kitais, jei šiemet jis krūtinėje tejunta šaltį ir tuštumą? Nykštukas nesėdi vietoje – tuojau pat išsiruošia ieškoti, kas pažadintų džiaugsmą širdyje. Įlindęs į olą kalnuose, Tilis sutinka paslaptingus kibučius. Viešėdamas pas juos nykštukas ne tik įsigyja naujų draugų, jis atranda kur kas daugiau, nei galėjo įsivaizduoti.  

Kiekvieną pasakos skyrių lydi „uodega“ – „pasikalbėk“ ir „atlik“. Tai veiklos idėjos, susijusios su turiniu, ir klausimai pokalbiui su vaiku, kurie padės ugdyti emocinį intelektą, paskatins pasigilinti į save ir pagalvoti apie brangiausius žmones bei savo aplinką. 

Be pavadinimo4

Baltrukonytė, Jurgita (1969–)

Blynai spintoje / Jurga Baltrukonytė ; iliustravo Algis Kriščiūnas. - Vilnius : Alma littera, 2021

Sukurti daugiau linksmosios šeimynėlės nuotykių paskatino „Torčiuko ant debesėlio“ sėkmė ir šilti skaitytojų atsiliepimai. „Blynai spintoje“ – nuoširdi ir linksma istorija apie draugų ieškojimą. Stebuklų name atsiranda keistas išdykėlis – Dinozauras Frankas, kuris jaučiasi labai vienišas. Ir Tėtis, ir Mama, ir mažoji Paula puola jam ieškoti draugų. Bet kaip rasti tikrą draugą?

Kaip atskirti jį nuo apsimetėlio?

Kaip pačiam būti geru draugu?

Be pavadinimo5

Hemming, Alice

Lapų vagis / Alice Hemming, Nicola Slater ; [iš anglų kalbos vertė Vainius Bakas]. - Vilnius : Alma littera, 2021

VOVERIUKAS TOKS SUTRIKĘS!
Vakar ant jo medžio buvo daugybė nuostabių lapų, o šiandien? Keletas jų dingo! Tikriausiai juos kažkas pavogė, taigi...
GIRIOJE SIAUČIA LAPŲ VAGIS!

„Lapų vagis“ - nepakartojamai smagi istorija, kaip voveriukas nustemba susidūręs su neišvengiama metų laikų kaita.

Be pavadinimo6

Noriu sužinoti apie save ir pasaulį : enciklopedija / [sudarytojos Eglė Čebatorienė ir Vaida Dubickienė] ; [dailininkė Lina Žutautė]. - Vilnius : Alma littera, 2021

 „Kakė Makė. Enciklopedija. Noriu sužinoti apie SAVE ir PASAULĮ“ skirta 4–7 metų vaikams.

DĖMESIO: atnaujintas leidimas. 2015 m. ši enciklopedija buvo išleista pavadinimu Kakės Makės enciklopedija. Pažink save ir pasaulį”.

Kakė Makė jau seniai suprato, kad pasaulis kupinas įdomybių ir paslapčių. Jai galvoje nuolat kirba milijonai klausimų klausimėlių: Kodėl esu tokia, kokia esu, ir kaip veikia mano kūnas? Kokie augalai yra valgomi ir kur jie auga? Kas slypi Žemės gelmėse ir kas savo jauniklius maitina pienu?

Kartu su profesoriumi Lempučiu ir Kake Make drąsiai leiskis į smagią pažinimo kelionę.

Sužinok, kas sudaro tavo kūną ir kaip jis veikia.

Išmok pažinti jausmus ir suprasti, iš kur jie atsiranda.

Įsimink, ko reikia, kad būtum sveikas kaip ridikas.

Patyrinėk žmones: ką jie veikia, kokius išradimus kuria ir kodėl eina į koncertus?

Susipažink su spalvotu augalų pasauliu: kurie iš jų valgomi, o kurių geriau neragauti?

Pasimatuok ūgiu su žirafomis ir pasidegink saulėje su krokodilais.

Keliauk į Žemės centrą, perplauk vandenynus ir, jei dar turėsi jėgų, aplankyk visas Saulės sistemos planetas.

Be pavadinimo7

Laukinių pievų kiškis : [apysaka] / Holly Webb ; iš anglų kalbos vertė Ina Jakaitė ; iliustravo Dawn Cooper. - Vilnius : Alma littera, 2021

„Elė nebuvo tikra, kas privertė ją pakelti akis.[...] Bet priešais, šiek tiek žemiau šlaitu, tupėjo kiškis. Saulė nušvietė jo gelsvai rudą kailiuką, akys spindėjo tarsi gintarėliai.
Kiškis žiūrėjo į ją.“

Anksčiau Elė mėgdavo kartu su mama stebėti pievose liuoksinčius ir žaidžiančius kiškius. Tačiau po mamos mirties, praėjus kiek laiko, mergaitei vis sunkiau prisiminti tas laimingas akimirkas.

Vieną dieną Elė randa sužeistą kiškutį. Vargšas gyvūnėlis atrodo toks išsigandęs, kad mergaitė pajuto privalanti ko nors imtis ir jam padėti. Pasirūpinti gyvūnėlio sveikata bus didžiulis iššūkis, bet gal tai suteiks progą Elei pasijusti geriau ir susirasti naujų draugų?

Be pavadinimo8

Dirgėla, Tomas

Akių obuolių pyragas / Tomas Dirgėla ; iliustravo Eglė Gelažiūtė. - Vilnius : Alma littera, 2021

Ar žinai, koks jausmas apima, kai staiga ir visiems laikams iš tavo gyvenimo dingsta labai brangus žmogus?

Netekęs močiutės ir jos skaniausio pasaulyje obuolių pyrago Jokūbas supranta, kad taip lengvai jis su tuo nesusitaikys. Jam kyla mintis pasinaudoti 3D spausdintuvu – juk jei šis spausdina viską, tai gali atspausdinti ir močiutę, ar ne? Tačiau Jokūbo planas vieną audringą naktį apvirsta aukštyn kojomis, o skaniausias močiutės pyragas gali virsti... akių obuolių pyragu!

„Gerai, kai apie rimtas temas kalbama nuotykių kupinose knygose. Dar geriau, kai smagios knygos mus moko suprasti ir priimti mums kylančius sunkius jausmus.“

Be pavadinimo9

Pinigai : [kaip uždirbti, leisti, taupyti, investuoti, aukoti] / Rashmi Sirdeshpande ; iliustravo Adam Hayes ; iš anglų kalbos vertė Asta Tobulevičienė. - Vilnius : Alma littera, 2021

UŽDIRBK. TAUPYK. LEISK. AUKOK. TAPK PINIGINIŲ REIKALŲ ŽINOVU!

 Nesvarbu, ko trokšti – tapti verslininku, būti sumaniu pirkėju, taupyti savo monetas ar pirkti tai, ko tavo širdis geidžia, visada smagu savo kišenėje turėti šiek tiek šlamančiųjų. O kai pinigai yra naudojami kaip jėga, skatinanti gerus pokyčius, net ir tos smulkios tavo monetos turi galią keisti pasaulį.

Pasinerk į nuostabų pinigų pasaulį kartu su vaikų rašytoja, buvusia teisininke Rashmi Sirdeshpande ir sužinok, kas yra pinigai, kodėl jie mums reikalingi, kaip juos leisti ir kokiais būdais jų uždirbti daugiau!

 „Pinigai. Kaip uždirbti, leisti, taupyti, investuoti, aukoti“:

glaustai pristato pinigų istorija; moko finansinio raštingumo ir finansinio atsakingumo; skatina suvokti, kad vertingi ne patys pinigai, o ką su jais darai; skatina apgalvoti savo norus ir mokytis taupyti, kad juos įgyvendintum; skatina nebūti godžiam ir dalintis pinigais: aukoti tam, kam labiausiai jų reikia.

Be pavadinimo10

Marx, Jonny

Herojai : įkvepiantys žmonės ir jų neįtikėtini darbai / Jonny Marx, Gerhard van Wyk ; [iš anglų kalbos vertė Vainius Bakas]. - Vilnius : Alma littera, 2021

NE VISI HEROJAI DĖVI APSIAUSTUS...

...bet kai kurie turi ne mažiau įspūdingus kostiumus, nuostabias kaukes ir stebina savo antgamtiškais sugebėjimais.

Ši knyga supažindina su daugiau nei šimtu tikrų superherojų – tyrinėtojų, sportininkų, žmogaus teisių gynėjų, mokslininkų, menininkų – ir pristato jų stulbinamus pasiekimus. Pradedant bebaimiais ugniagesiais, kurie puola prie milžiniškų liepsnų, ir baigiant patyrusiais gydytojais, kasdien gelbėjančiais gyvybes, – pasaulis yra pilnas nuostabiausių žmonių, kurių atsidavimas, idėjos ir pasiekimai gali įkvėpti mus visus.

Be pavadinimo11

Hai, Magdalena (1978–)

Baisingas sniego žmogus / Magdalena Hai, Teemu Juhani ; iš suomių kalbos vertėja Viltarė Urbaitė. - Vilnius : Briedis, 2021

Košmarų krautuvėlę užvertė sniegas!

Dar viena lengvai skaitoma Košmarų krautuvėlės serijos knygelė neleis nuobodžiauti, mat krautuvėlėje prasideda tikra sniego pūga. Ar ši bjauri išdaiga – baisingo sniegžmogio darbas?

Nina, Bertis ir ponas Keistutis mėgina išvaduoti Košmarų krautuvėlę iš mažojo ledynmečio gniaužtų. Išsiruošę į sniegingą ekspediciją, jie susiduria su dideliu, gauruotu sniego žmogumi, kuris vis kur nors įstringa – ypač Ninai ir Berčiui ant tako.

Sniego pėdsakai atveda draugiją ant Košmarų krautuvėlės stogo. O ten jie randa ne ką kitą, o į ledą sušalusį žemės aštuonkojį Žliugį Lipčių. Ką dabar daryti?..

Be pavadinimo12

Head, Honor (1954–)

Tavo geriausias Tu : [nuo smegenų iki socialinių tinklų: ką reikia žinoti, kad būtum sveikas ir laimingas] / Honor Head ; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Virbickienė. - Vilnius : Alma littera, 2021

„Tavo geriausias Tu neprivalo būti turtingas, garsus,turėti madingiausius sportinius batelius ar daugiausia patiktukų socialiniuose tinkluose. Tavo geriausiasis Tu yra psichiškai ir fiziškai stiprus, laimingas ir supratingas kitiems.“

Tavo kūnas ima keistis, supranti ir jauti vis daugiau,susiduri su sudėtingomis emocijomis. O socialiniai tinklai, kuriais pradedi naudotis, ne tik džiugina ar leidžia atsipūsti, bet sukelia ir nemalonių išgyvenimų.Ši knyga padės tau geriau suprasti save ir patars, kaip elgtis susidūrus su stresu, įvairiomis baimėmis, kaip valdyti socialiniuose tinkluose praleidžiamą laiką ir kitų naudingų dalykų, kad augtum sveikas ir laimingas.

Juk Tavo geriausias Tu – stiprus, laimingas ir supratingas kitiems.

Be pavadinimo13

Žilinskas, Justinas (1974–)

Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas : [romanas] / Justinas Žilinskas ; iliustravo Gediminas Skyrius. - 2-asis atnauj. leid.. - Vilnius : Aukso žuvys, 2021

Seniai seniai Lietuvos giriose, upėse ir pelkėse gyveno galybė padarų – aitvarai, laumės, maumai, kipšai ir... kaukai. Apie vieno iš jų – Gugio iš girių kaukų giminės – nuotykius ir pasakoja ši knyga.

Tais laikais kaukai žmonių privengė. Tik ne smalsus ir bebaimis Gugis – padėjęs išgelbėti Pagirių kaimą nuo grėsmingų priešų, jis susibičiuliavo su galiūno Ruokio šeimyna ir net į tolimus žygius kartu su kariais patraukė. Taip pat vadavo aitvarus iš klastingų godišių pinklių, tramdė maumus, sprendė meilės ir garbės reikalus. Per daugybę nutikimų pažino pasaulį, jo gėrį ir žiaurumą, džiaugsmą ir liūdesį.

Tai pirmoji trilogijos apie kauką Gugį knyga „Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas“, skirta vyresniems vaikams ir paaugliams. Pirmą kartą ji buvo išleista dar 2006 metais. Istorinis nuotykinis pasakojimas, unikaliai sujungęs lietuvišką mitologiją su maginės fantastikos elementais, buvo šiltai sutiktas skaitytojų, pateko į „Metų knygos“ rinkimus ir apdovanotas IBBY Lietuva debiuto premija. Jūsų rankose – visiškai atnaujintas šios knygos leidimas.

Be pavadinimo14

Paterson, Katherine (1932–)

Smarkuolė Gilė Hopkins : [apysaka] / Katherine Paterson ; iš anglų kalbos vertė Romualda Zagorskienė. - Vilnius : Alma littera, 2021

„Aš nesupuiki. Aš nuostabi. Ir garsi visoje apygardoje. Niekas nenori prasidėti su

smarkuole Galadriele Hopkins. Esu per daug protinga ir nesuvaldoma. Pabaisa Gilė – taip visi mane vadina.“

Vienuolikmetę Gilę gyvenimas užgrūdino. Stumdoma iš vienos globėjų šeimos į kitą ji išmoko sukerinčia šypsena veide pasinaudoti žmonėmis ir nieko neįsileisti į širdį. Pasiųsta gyventi į dar vienus naujus namus mergaitė sukurpia nedorą planą, kaip prasimanyti pinigų ir visiems laikams iškeliauti į kitą šalies galą pas mamą, kurios nematė jau daugybę metų. Tačiau Gilės planai vienas po kito griūva, o ypač siekis neprisirišti prie naujosios globėjos ponios Troter... Tik ar padarytos klaidos Gilės nepasivys ir neapvers jos gyvenimo dar kartą aukštyn kojomis?

Knyga vieną akimirką privers jus Gile žavėtis, o kitą gailėtis ar net pykti ant jos. Ši istorija apie tikrą nepadailintą gyvenimą, kuris ne visada lengvas ir teisingas, bet jame daug gerumo ir meilės.  

 

SKAITYTOJŲ APTARNAVIMO SKYRIAUS NAUJI LEIDINIAI

 

 Lamb, Christina (1965-)

Mūsų kūnai – jų karo laukas / Christina Lamb. - Vilnius : Alma littera, 2021. - 456, [8] p.

 

   Knygoje  autorė atiduoda balsą konfliktų zonose gyvenančioms moterims, parodydama, kaip šiandienos kare armija ir teroristai naudoja prievartą kaip ginklą, siekdami pažeminti, išnaudoti ir vykdyti etninius valymus. Lamb atskleidžia neįtikėtinas didvyriškumo ir pasipriešinimo istorijas nuo Pietryčių Azijos, kur japonai per Antrąjį pasaulinį karą ėmė į vergiją „paguodos moteris“, iki Ruandos, kur buvo išprievartauta maždaug ketvirtis milijono moterų, ir šių dienų jazidų moterų bei vaikų, kurie prieš Islamo valstybei paimant juos į vergiją tapo masinių savo šeimų žudynių liudininkais.

 

Pellegrino, Nicky (1964-)

   Dalelė manęs : [Ką darytum, jei gautum antrą šansą gyventi?] : [romanas] / Nicky Pellegrino. - Vilnius : Sofoklis, 2021. - 319, [1] p.

 

   Romane jautriai ir apgalvotai aprašomos  organų donorystės bei antrojo šanso temos. Pagrindinė romano veikėja Vivi Palmer, gimusi su širdies yda, žino, ką reiškia gyventi itin atsargiai ir nuolatinėje baimėje. Transplantacija suteikė antrą šansą pagaliau pasidžiaugti gyvenimu, tačiau moteris niekada neišdrįso jo maksimaliai išnaudoti. Vivi dirba žurnaliste. Jos redaktorius sužino apie persodintą širdį ir įkalba parašyti straipsnį bei pasidalinti patirtimi. Tai nulemia pažintį su donoro mama Greise, kuri prašo pagalbos, nes nori surasti visus žmones, kurie šiandien turi dalelę jos sūnaus...

 

 

 

Montefiore, Santa (1970-)

Čia ir dabar : romanas / Santa Montefiore. - Vilnius : Alma littera, 2021. - 430, [2] p.

 

  Marigoldė ir Denis – laiminga pagyvenusių sutuoktinių pora, įkopusi į septintąją dešimtį ir užauginusi dvi dukteris. Jiedu galėtų maloniai leisti gyvenimo rudenį savo jaukiame Anglijos kaime. Bet staiga abi jų dukterys, Deizė ir Siuzė, nusprendžia grįžti po tėvų stogu, ir tėvui su motina tenka kažkaip tvarkytis. Tiesa, netrukus dukterys pastebi, kad jaukiuose šeimos namuose ne viskas yra taip, kaip anksčiau: mama per keletą metų smarkiai pasikeitė. Ji tokia pat geraširdė ir miela kaip visuomet, tačiau sunku nepastebėti tam tikrų pokyčių. Pirmąkart gyvenime Deniui su dukterimis tenka globoti Marigoldę, nors visą gyvenimą buvo priešingai..

 

 

 

 

  Barišauskienė,  Jurgita (1982-)

Po lietaus mus surado Torė : [šuo, parvedęs mus namo ir pakeitęs gyvenimus] / Jurgita Barišauskienė. - Vilnius : Alma littera, 2021. - 219, [4] p.

 

Erika. Gyvena viena su dukrele. Skaudžiai nudegusi nuo santykių, dabar baiminasi pradėti naujus, nors širdyje svajoja apie tikrą šeimą.

Martynas. Po avarijos, pasiglemžusios jo šeimą, nieko nebenori įsileisti į savo viengungišką gyvenimą.

Torė. Baikšti, iš namų išvaryta kalytė laiką leidžia šuniškoje vienatvėje.

Pavasarį, po keistai budinančio lietaus, benamė keturkojė išdrįsta prisiartinti prie žmonių, o vėliau per mistinį atsitiktinumą susieja jų likimus. Tie žmonės – Erika ir Martynas.

 

 

 

 

Glukhovsky, Dmitry (1979-)

Tekstas : [romanas] / Dmitry Glukhovsky. - Vilnius : Alma littera, 2021. - 351, [1] p.

 

„Tekstas“ (2017) – pirmas  knygos „Metro“ autoriaus realistinis romanas – trilerio ir dramos sankirta, pasakojanti skaudžią „mažojo žmogaus“ istoriją. 2016 metai, Maskva. Ilja Goriunovas po septynerių kalėjime praleistų metų grįžta namo. Tačiau viskas yra ne taip, kaip tikėjosi. Jo motina mirė nuo širdies smūgio likus dienai iki jo grįžimo, mergina jau seniai su kitu. Nusivylęs Ilja malšina savo sielvartą alkoholiu, o vieną dieną nueina atkeršyti tyrėjui, neteisingai jį pasodinusiam už grotų, – užmuša jį ir pasiima jo išmanųjį telefoną.

      Technologijos keičia žmonių santykius, o išmanusis telefonas tampa antruoju „aš“. Jame tarsi apsigyvena savininko siela. Turėdamas svetimą telefoną gali gyventi to žmogaus gyvenimą ir net jį režisuoti, nors tas gyvenimas... jau tik telefone.

 

 

 

Lloyd, Ellery

Sekama : [romanas] / Ellery Lloyd. - Vilnius : Alma littera, 2021. - 334, [2] p.

 

    Tai sukrečiantis instagramo amžiaus romanas, pasakojamas trimis skirtingais balsais ir skvarbiu žvilgsniu vertinantis socialinių tinklų influencerių daromą įtaką. Tai istorija su įdomiais veiksmo posūkiais, sodriu siužetu, taip pat nepaprastai ryškus mūsų pasaulio, tiesiog pamišiusio dėl socialinių tinklų, skerspjūvis. Šioje įtraukiančioje psichologinės įtampos istorijoje  Ellery Lloyd kelia svarbius klausimus apie technologijas, socialinių tinklų garsenybes ir tai, kaip mes gyvename šiandien.

 

 

 

 

Garcia, Gabriela (1984-)

Apie moteris ir druską : romanas / Gabriela Garcia. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2021]. - 237, [1] p.

 

Rašytoja Gabriela Garcia romane „Apie moteris ir druską“ pasakoja apie kelias Lotynų Amerikos moterų kartas bei sudėtingą jų likimą. Nuo devyniolikto amžiaus cigarų fabrikų iki šiandieninių imigrantų sulaikymo vietų knygoje atsiskleidžia nepaprastai jautri istorija apie moterų stiprybę ir gebėjimą išlikti. Lemtingas dukters pasirinkimas, motina, velkanti praeities naštą ir šeimos paveldas, kuris siekia laikus Kuboje, kai dar nė viena iš jų nebuvo gimusi...

  

 

  Hannah,  Kristin (1960-)

Keturi vėjai : [romanas] / Kristin Hannah. - Kaunas : Jotema, [2021]. - 494, [2] p.

 

  1921-ieji. Teksasas. Didysis karas baigėsi ir Amerika stovi ant optimistinės eros slenksčio. Tačiau Elsai, kuri jau laikoma per sena tuoktis, laikais, kai santuoka yra vienintelis moters pasirinkimas, ateitis atrodo niūri. Sutikusi Rafą Martinelį ji nusprendžia pakeisti savo gyvenimo kryptį. Jos reputacija šiaip ar taip žlugusi, o vienintelis garbingas pasirinkimas yra santuoka su beveik nepažįstamu vyru…

 

 

 Solà, Irene (1990-)

Aš dainuoju, o kalnas šoka : [romanas] / Irene Solà. - Vilnius : Alma littera, 2021. - 207, [1] p.

 

   XX a. septintasis dešimtmetis, valstietis poetas Domenekas su žmona Zijone, gražia, ryžtinga miestiete, yra įsikūrę Matavakese, Domenekui priklausančioje aukštikalnių kaimo sodyboje netoli sienos su Prancūzija. Susilaukia jie dviejų atžalų, Mijos ir Ilario, ir gyvena ramias savo dienas nedidelėje kalniečių bendruomenėje. Tik amžina gyvenimo ir mirties kaita neaplenkia ir žmonių. Neaplenkia jų ir pats gyvenimas – meilė, draugystė ir netekties skausmas.  Karta keičia kartą, o kalnai stovi, alsuoja, nepaleidžia čia užaugusiųjų, traukia atgal pas save pabėgusiuosius ir atima žadą retkarčiais užsukantiems.

 

 

Giordano, Paolo (1982-)

Užgrobti dangų : [romanas] / Paolo Giordano. - Vilnius : Alma littera, 2021. - 458, [3] p

 

Kiekvieną vasarą Tereza kartu su tėčiu keliauja į jo vaikystės namus Apulijos regione, kur kaitrioje pietų saulėje auga šimtamečiai alyvmedžiai ir gyvena tylūs, išdidūs žmonės. Tereza dienas leidžia vartydama močiutės mėgstamus pigius detektyvus ir beviltiškai nuobodžiaudama. Tačiau vieną vasaros naktį ji išvysta baseine plaukiojančius tris nuogus jaunuolius, ir jos gyvenimas pasikeičia.