Į Pradžią Naujos knygos

Naujos knygos

2017-11-20

García, Eliseo

Muzikos garsai: muzikantai groja - net stogai kilnojas: [klasikinės muzikos instrumentai] / [parašė Eliseo García]; [iliustravo Kasandra] Vilnius: Trys nykštukai, [2019]

Monikos šeima turi muzikos instrumentų parduotuvę, ir kartą, užsukus draugams, mergaitė pasiūlo jiems suburti orkestrą. Kokį instrumentą išsirinks linksma ir šmaikšti Žydrūnė?
Kas skambins fortepijonu?
O kas bus dirigentas? Perskaityk šią linksmą istoriją ir sužinosi, kaip skamba kuris instrumentas – tereikės paspausti mygtuką knygos „Muzikos garsai“ lape.

Užsidirbk! : knyga, ugdanti finansinį raštingumą / Cinders McLeod. - Vilnius : Alma littera, 2021

Mažiesiems niekada ne per anksti įgyti žinių apie pinigus! O ypač tam tinka žaisminga ir pamokanti istorija!

Triušiukė Benė mėgsta dainuoti ir žino, kad taps žvaigžde. Iš mamos išgirdusi, kad daugumai gerų dalykų, pavyzdžiui, jų puoselėjamam daržui, reikia laiko ir darbo, iš pradžių nusivilia. Tačiau,mokėdama skaičiuoti ir svajodama tapti žymia dainininke, Benė ima suprasti, kad šlovę reikia užsidirbti – o tam prireiks ir pinigų dainavimo pamokoms, ir daug pastangų. Negana to, suvokia, kad kelias sėkmės link irgi gali būti džiugus!

„Užsidirbk“:

mažiesiems suprantamu būdu moko finansinio raštingumo;

lavina matematinius įgūdžius;

moko sėkmę prisijaukinti sąžiningu darbu.

 

 

 

 

 

Pirmoji mažojo lapiuko vasara / Rebecca Elliott. - Vilnius : Egmont Lietuva, [2021]

Mažasis lapiukas praleidžia pirmąją vasaros dieną kartu su mama. Jis maudosi upėje, mėgaujasi žiedų kvapais, klausosi paukštelių čiulbėjimo, vaišinasi morkomis ir pirmą kartą pamato žaibus. Bet jokios negandos negali būti baisios, kai šalia yra mama!

 

 

Dingęs gimtadienio tortas / Tomas Dirgėla. - Vilnius : Tyto alba, 2021

TOMAS DIRGĖLA – vienas mylimiausių lietuvių vaikų rašytojų, kurio knygos leidžiamos pakartotinai ir verčiamos į užsienio kalbas, o vaikai tiesiog eina iš proto dėl jo detektyvinės serijos „Domas ir Tomas“! Autorius dovanoja jau dvidešimt pirmą knygą ir šįkart visą dėmesį nukreipia į mažuosius skaitytojus. Tomas Dirgėla kviečia juos persikelti į laikus, kai vaikų pamėgti detektyvai Domas, Tomas ir Upė buvo dar maži, ir drauge surasti dingusį gimtadienio tortą. Durims atsivėrus išeina ir Tomas.  Tik lūpa atvimpa:– O kur mano... tortas? Tau nepasigirdo – dingo svarbiausias gimtadienio skanėstas! Atrodo, kad šventė jau sugadinta... Bet kas gi ten aukštai danguje su vėjo plaikstomais apsiaustais? Tai juk mažieji detektyvai Domas, Tomas ir Upė! Nuo šios trijulės torto vagišius tikrai nepasislėps!

 

 

Ir vėl nušvis saulė : [visada yra dėl ko šypsotis] / [parašė Stephanie Moss]. - Kaunas : Vaiga, [2021]

Jei kada pasijusi vienišas, liūdnas, bus baugu, pasistenk nusiraminti – po blogų dalykų visada pasirodo geri.

Šioje eiliuotoje ir nuostabiai iliustruotoje knygoje mieli gyvūnėliai parodys, kad nėra ko nerimauti. Kad ir kokie blogi dalykai nutiktų, po to visada laukia kažkas gero. 

 

 

Gražuolė ir Pabaisa : [pasaka] / Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. - Vilnius : Nieko rimto, 2021.

Mergaitė buvo tokia graži, kad visi ją vadino Gražuole. Ji buvo dora ir kantri, niekada nesiskųsdavo ir be galo mylėjo tėvą, kuris kaip įmanydamas stengėsi pasirūpinti savo vaikų laime. Kaip pasikeičia žmonių likimai praradus turtus? Vieną dieną Gražuolės tėvas pasiklysta miške ir patenka į paslaptingus Pabaisos rūmus. Dosnusis padaras išgelbsti jam gyvybę. Tačiau nuskynęs rožę iš rūmų sodo, kad galėtų ją padovanoti dukteriai, tėvas užsitraukia Pabaisos pyktį. Skaitytojus pakerės rūmuose vykstantys stebuklai, Pabaisos gerumas, Gražuolės kuklumas ir netikėta laimė.

 

 

Eime į gamtą! : kas auga ir gyvena Lietuvos miškuose, pievose ir vandenyse / Selemonas Paltanavičius. - Atnauj. leid. - Vilnius : Alma littera, 2021

Žinomas gamtininkas kviečia į nuostabią, įspūdžių ir žinių kupiną kelionę po paslaptingą gamtos pasaulį! Skaitydami knygą aplankysite Lietuvos mišką, klamposite po pelkę, braidysite ežere, vaikštinėsite upės pakrante. Pasisvečiuosite mieste ir kaime, iššniukštinėsite laukus ir pievas ir būtinai įmerksite kojas į Baltijos jūrą. Susipažinsite su viskuo, kas gyva – nuo gležniausio augalėlio iki plačiašakio medžio, nuo mažiausio vabaliuko iki didžiausio žvėries. Knygą papildo daug gražių darbelių gamtos tema, kuriuos vaikai galės atlikti namie. Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis, o kiekviename puslapyje skaitytojus lydi šaunūs bičiuliai – ežiukas Jonas ir boružytė Barbora. Jie visuomet šalia, pasirengę papasakoti daug įdomybių, patarti ar perspėti.

 

 

Mopsas, svajojęs tapti undinėle / Bella Swift. - Vilnius: Nieko rimto, 2021

– Geriau nebūna, nebent būtume sutikę tikrą undinėlę!

„Aš tau ją surasiu“, – svarstė Pegė.

Mažoji mopsė Pegė keliauja atostogų! Jūra, smėlis, saulė, nauji draugai ir daug ledų – ko dar galima norėti?

Na, dar būtų nuostabu bangose pamatyti tikrų tikriausią undinėlę... Būtent apie tai ir svajoja Pegės šeimininkės Chloja ir Rubi!

O kur tą undinėlę rasti? Galbūt Pegė galėtų ja tapti?