Į Pradžią Vaikams Naujienos iš Pelėdžiukų svetainės Bibliotekoje – tęstinis „Vabaliukų“ projektas

Bibliotekoje – tęstinis „Vabaliukų“ projektas

2018-04-05

P1010122 (1)Viešosios bibliotekos konferencijų salėje kovo mėn. rytais šurmuliuodavo būsimieji knygų bičiuliai – vos vienerių metukų sulaukę ir šiek tiek vyresni (1–2 metų) mažieji radviliškiečiai bei iš Acokavų kaimo atvykę mažyliai.

Nuotaikingais, smagiais užsiėmimais juos siekta įtraukti į teatrinę-muzikinę veiklą. Šiais metais su mažaisiais bičiuliavosi knygos personažas Kakė Makė (režisierė Rasa Atkočiūnienė). Vaikai šauniai adaptavosi kitokioje nei namų aplinkoje, noriai atliko Kakės Makės užduotėles, buvo susitikę ir su Netvarkos Nykštuku.

 

Po savotiškų „pamokėlių“ mažyliai su tėveliais skubėdavo į Žaisloteką. Čia  susipažino su jų amžiui skirtais žaislais, žaidimais, žaislinėmis knygelėmis.

Visa tai įgalino Viešosios bibliotekos projektas „Vabaliukai”, kuris tęsiamas jau trečius metųs. Jį finansavo Radviliškio miesto Garbės pilietė, Žaislotekos rėmėja Elona Vaišnienė, gyvenanti JAV ir vis labai geranoriškai padedanti savo tėvų miestui Radviliškiui bei radviliškiečiams. Paskutinį užsiėmimą projekto dalyviai sulaukė dovanų – kiekvienas gavo po L. Žutautės knygelę „Kakė Makė ir Supertėčio diena“. Šiomis dovanomis taip pat pasirūpino projekto globėja E.Vaišnienė.

Tėveliai dėkojo už tokius užsiėmimus ir žadėjo, kad su savo vaikučiais lankysis bibliotekoje, dalyvaus jos organizuojamuose renginiuose ir savo atžalėles augins tikrais knygos bičiuliais. Tad tikimės, kad draugystė su knyga, žaislais „Vabaliukams“ tęsis ir toliau.

Viešosios bibliotekos informacija