Į Pradžią Vaikams Naujienos iš Pelėdžiukų svetainės Valandėlė vaikams apie Europos žmonių festivalį

Valandėlė vaikams apie Europos žmonių festivalį

2018-05-23

Šiemet liepos 21–28 dienomis Radviliškyje vyks Europos žmonių festivalis, apie kurį Radviliškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus Žaislotekos darbuotojos pasakojo mažiesiems knygos bičiuliams. Valandėlės „Europos žmonių festivalis“ metu bibliotekininkės vaikus supažindino su festivalio prasme bei šiais metais Radviliškyje vyksiančiais renginiais. Vaikai sužinojo, kad šis festivalis pirmą kartą buvo suorganizuotas 1992 metais Belgijoje, o festivalio tikslas – skatinti Europos sąjungos piliečių bendravimą bei bendradarbiavimą. Kasmet festivalis specialiai organizuojamas ne šalių sostinėse, o nedideliuose jų miesteliuose. Tai puiki galimybė pristatyti savo kraštą ir tuo pačiu susipažinti su kitų šalių kultūra bei tradicijomis.

Ū1 Ū2 3 (76)

Valandėlėje dalyvavę vaikai sužinojo, kada ir kur Radviliškyje vyks nemokami sportiniai ir kultūriniai renginiai: krepšinis, petankė, plaukimas, paplūdimio tenisas, futbolas. Gatvės teatras, kurio šių metų tema – „Pasaka mumyse“, vyks miesto aikštėje, šalių kultūros pristatymas bus miesto parke, fotografijos ir tapybos darbų paroda – Radviliškio kultūros centre. O kur dar vakaro koncertai, eisena, maisto degustacija!

Popietės metu Žaislotekoje apsilankė Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Ramutė Zavadskienė. Ji yra dalyvavusi net 3 tokiuose festivaliuose, tad su vaikais pasidalijo savo įspūdžiais, atnešė parodyti praėjusiais metais Lietuvos komandos Prancūzijoje laimėtą taurę petankės varžybose. R. Zavadskienė pabrėžė, kad šiame festivalyje nesivaržoma kaip olimpinėse žaidynėse. Čia vyrauja draugiškumo ir bendrystės nuotaikos, visi dalyviai labai geranoriški ir draugiški.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Radviliškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus Žaislotekos darbuotojos mažiesiems knygos bičiuliams pasakojo apie vasarą Radviliškyje vyksiantį Europos žmonių festivalį.
  2. Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Ramutė Zavadskienė, dalyvavusi net 3 tokiuose festivaliuose, su vaikais pasidalijo savo įspūdžiais, parodė jiems praėjusiais metais Lietuvos komandos Prancūzijoje laimėtą taurę.
  3. Žaislotekos lankytojai kartu su Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyriausiąja bibliotekininke R. Zavadskiene.