Į Pradžią Vaikams Naujienos iš Pelėdžiukų svetainės Popietėje – šeduvietiškos tarmės grožis

Popietėje – šeduvietiškos tarmės grožis

2013-04-02

Viešosios bibliotekos Konferencijų salėje kovo 28-osios popietę skambėjo graži šeduvietiška šneka – čia vyko susitikimas su Emilija Brajinskiene, „Šeduvos“ etnografinio ansamblio vadove, žinoma krašto etnografinės medžiagos pateikėja ir rinkėja, šiltai vadinama Šeduvos baba. Beje, popietės dalyvių ji pati prašėsi vadinti babuliuk'.

Viešnia vaizdingai papasakojo apie tarmes, palygindama jas su medžiu, dalijosi savo vaikystės ir jaunystės prisiminimais, kaip šeimose būdavo ruošiamasi gražiausiai pavasario šventei – šv. Velykoms, paporino daug įdomių istorijų bei nutikimų.

Susitikimas padovanojo ne tik nuoširdaus, jaukaus pabendravimo su garbia viešnia įspūdžių. Tai buvo puiki proga drauge pamąstyti apie gimtąją kalbą, jos grožį, vaizdingumą. Juolab kad įsibėgėja Tarmių metai. Vis dažniau didžiuojamės mokėdami kalbėti angliškai, prancūziškai, o tarmiškai... nedažnas sugeba. Todėl turime džiaugtis, kad rajone yra tokių kalbinio paveldo saugotojų, kaip Emilija Brajinskienė, iš kurios ir mažas, ir didelis gali pasimokyti pagarbos savo kalbai, tarmei,  senosioms tradicijoms.

Bibliotekos informacija