„Ežiuko pamokėlė“

2014-04-03

Kovo 20 d. surengta „Ežiuko pamokėlė“. Knygų personažas Ežiukas Žaislotekos lankytojus supažindino su vandens svarba, o kovo 22-ąją – Pasaulinė vandens diena. Vaikams priminta, kad vanduo – gyvybės šaltinis.

Žmogus gali be daug ko apsieiti, tačiau be vandens išgyventų vos keletą dienų. Sunku įsivaizduoti gydytojų, gaisrininkų, vairuotojų ir daugelio kitų profesijų atstovų darbą be vandens. O kiek malonumo teikia vandens pramogos! Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje sunaudojama vis daugiau vandens, o per pastaruosius 100 metų išnyko pusė tinkamo gerti vandens telkinių. Vanduo tampa vis labiau užterštas dėl išmetamų gamybos atliekų ir šiukšlių. Po keliasdešimt metų dalis žmonių pajaus didelį vandens trūkumą, kuris gali kelti grėsmę gyvybei. 

Todėl su valandėlės dalyviais sutarėme būti vandens gelbėtojais: surinkti šiukšles prie gamtoje esančių vandens telkinių, tausoti vandenį plaudami dantis, indus, maudydamiesi duše, indus plaudami be cheminių ploviklių, tik su soda, garstyčiomis ir t. t.

Žaislotekos darbuotoja Jolanta pasekė vaikams Ritos Bagdonaitės pasaką „Lašiuko kelionė“, pateikė įdomių faktų apie vandenį.